Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudnám a vízben levő...

Hogyan tudnám a vízben levő buborékokat ultrahanggal megrezegtetni valamilyen egyszerű módon?

Figyelt kérdés

Tök mindegy, hogy széndioxid buborék, vagy esetleg perlátorral keltett légbuborékról van szó.

Valami víz alatti hangszóró kellene ?


2018. dec. 8. 00:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Az edény külsején is lehet:

[link]

2018. dec. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ultrahangos mosó, lehet készen kapni.
2018. dec. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 spectator ***** válasza:
A buborék nagyságának ultrahanggal való mérésére egy előadásomban (Göttingenben) a 80-as évek végén javaslatot tettem. Kísérleti eredményeim nem voltak. Az elméleti modellből rezonancia is levezethető. [A buborék súlypont-eltolódása (=tömeg); a felületi feszültség gömbbé helyreállító törekvése (=rúgó)] megteremti a rugalmas rezgő-rendszer feltételeit. Sajnos írásban nem publikáltam, és a kézirat is elkallódott. Nagyon örülök, ha most a gondolatot kísérletileg is lehetett bizonyítani. Gratulálok! Egyébként a modell két folyadékfázisra is alkalmazható.
2018. dec. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:

[link]


És hozzá kéne egy vízalatti hangszóró, de piezós. Nem tudom, milyen teljesítményre van szükséged.


Ez szerintem maximum arra jó, hogy az akváriumban frászt hozzál a halakra.


Az ultrahangos tisztító jó ötlet, olyan 15.000,- Ft-tól 200.000,- Ft-ig van választék dögivel.

2018. dec. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom egyelőre, hogy milyen teljesítményre lenne szükségem.

Nemrég láttam egy TV műsort, ahol a buborékokkal foglalkoztak. Volt egy vízcsap elé szerelhető egység, amivel a bemutató szerint egy üveglapot levő rúzs úgy tűnt el, mint ha ott sem lett volna.

Szinte pisilőre volt állítva a víznyomás.

A buborékok rezgetésével oldották meg a dolgot és ez nagyon kíváncsivá tett, hogy mire is lenne még alkalmas.

2018. dec. 11. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!