Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem oldódik benzinben a...

Miért nem oldódik benzinben a hungarocell?

Figyelt kérdés

Próbáltam 95ösel és gázolajjal is, és 2 fajta hungarocellt is próbáltam de semmi..

Egyáltalán nem oldódik benne, belerakom kevergetem de nem törénik semmise


2018. dec. 16. 14:49
 1/10 anonim válasza:
100%
Hát, gondolom amiért a víz sem 30 fokon fagy, vagy a tűz sem éghet oxigén nélkül. Ezek a fizika törvényei. Miért szeretnéd, hogy oldódjon benne?
2018. dec. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos egy manó megátkozta.

De ha jól beitattad a folyadékkal, próbáld meg gyújtóval, úgy biztos olvadni fog. Úgy meg fogsz lepődni a szemöldököd se lesz a helyén.

2018. dec. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 dellfil ***** válasza:
100%

A hungarocell polisztirol hab. A polisztirol például benzolban, toluolban és szén-tetrakloridban oldódik, benzinben, gázolajban nem.


[link]


dellfil

2018. dec. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 dellfil ***** válasza:
100%

Ja, acetonban is jól oldódik.


[link]


dellfil

2018. dec. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A polimerek általában rosszul oldódnak, még a polaritás szempontjából megfelelő oldószerekben is. Ez az oldódási entrópiára vezethető vissza, ami jóval kisebb polimerekre, mint kismolekulás anyagokra. Ha részletesebben érdekel, akkor ajánlom a Flory-Huggins féle rácsmodellt, ami nagyon szemléletes is. Szóval ha polimert akarsz oldani, akkor általában ajánlatos pár bevált oldószerre támaszkodni, amit az irodalomban találsz.
2018. dec. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
videókban müködött, bár nem teljesen oldódás hanem eltaknyosodása :(
2018. dec. 16. 21:15
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Epésen megjegyzem:

- Ennyit a youtube-ról.

Nem minden benzin egyforma. Egyikben van számottevő aromás komponens ( Pl. benzol, toluol.) , a másikban nincs.

Én az acetont ajánlom oldószernek, az biztos. Kipróbáltam, nyeli, mint kacsa a nokedlit. Jó kis lakkot lehet így csinálni.

2018. dec. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

A nálunk benzinkúton kapható benzinnek kicsi az aromás összetevője, ezt meg az aromás oldószerek oldják hellyel-közzel.

A toluol például jó oldószere, de a toluoltartalom vissza van szorítva, mert rákkeltő a kis aranyos.

2018. dec. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A benzinekből a benzol ki van tiltva mert erőteljesen rákkeltő, a toluol csak le van korlátozva de nincs tiltva.

A kettő között az a különbség hogy a szervezetben a benzol a gyűrűjén oxidálódik, míg a toluolból benzoesav lesz aminek a gyűrűje már kevésbé reaktív és változatlan formában távozik a vizelettel.

2018. dec. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
okés köszi a sok választ
2018. dec. 18. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!