Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ipari szögbelövő gép ütőszegét...

Ipari szögbelövő gép ütőszegét milyen anyagból lenne érdemes gyártani?

Figyelt kérdés

A 42CrMo4 anyag szóba jöhetne ?

Ha igen, akkor a natúr, vagy a már előnemesített alapanyagot lenne érdemes edzeni ? A kritikus egy 100mm hosszú 6-os átmérőjű része az alkatrésznek.


2018. dec. 19. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
gyárthatónak is kell lennie, vagy csak a papír mindent elbír alapon megy a dolog?
2018. dec. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen kemény legyen az ütőszeg? Én sem tudom, csak saccolom, hogy 40 HRC körüli értékkel kéne próbálkozni.


Ha 51CrV4-ből csinálod:

Edzés 840 - 860 °C, olajban hűtve.

Megeresztés:

520°C 40 - 44 HRC keménységre.

Vagy:

560°C 32 - 36 HRC.


Ha 42CrMo4-ből készül:

Edzés 840 - 860 °C, olajban hűtve.

Megeresztés:

480°C 40 - 44 HRC.

520°C 36 - 40 HRC.

A megeresztés ideje minimum 30 perc.

2018. dec. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1-es

Abszolút gyárthatónak kell lennie, mivel gyártani kellene és nem csak egyetlen darabot.

A hőkezelést nem én fogom csinálni, az biztos.


2-es

Nem tudom, hogy a 40 HRC elég lesz e ?

Abba még nyomot hagyhat a beütendő szeg feje.

Egy fotón a szín alapján úgy néz ki , mintha nem csak egy sima edzésen esett volna át. Nitridálásra gyanakszom, de az meg tudtommal nem alkalmazható dinamikus terheléseknél.

A kezemben lesz a minta ezen a héten, legalább egy reszelő próbát teszek vele. Lehet, hogy nem is egyforma keménységű végig a tengely és akkor gondolkodóba fogok esni..

2018. dec. 21. 02:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Aha! Én olyasmi ütőszegre gondoltam, mint a 7,62-es szovjet-orosz licensz alapján valaha nálunk is gyártott "bőrlyukasztó" ütőszege.


A szokásos mérnöki eljárás, először adatokat gyűjtünk hasonló alkatrészekről:


> Brikettáló tüske CrV3 42 +- 2 HRC

> Sűrítettlevegős szegecsfejező ¤50x150 mm W5

Több megeresztési művelettel ( 240 - 260 °C , 350 - 400 °C a befogószáron, 180 -200 °C )

Keménység a munkafelületen 55 -60 HRC, a szárrészen 50 -52 HRC.

> Stb..

Mérlegeljük melyik példa milyen mértékben hasonlít, ahhoz amit tervezni akarunk. Azután megvakarjuk a hasunkat, és kiválasztjuk az optimális anyagot, és hőkezelési állapotot.

- - - -

Cementálást, vagy nitridálást nem javaslok, mert a réteg szilánk formájában

lepattanhat, és balesetet okozhat.

2018. dec. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!