Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik az a rozsdamentes acél...

Melyik az a rozsdamentes acél ötvözet amelyik jó hővezető?

Figyelt kérdés
2018. dec. 23. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Az acel altalaban eleg rossz hovezeto. A rozsdamentes meg a szerkezeti acelhoz kepest is rossz (kb. annak a felet 'tudja').


Jo lenne tudni mire kell ez neked, mert szerintem a gombhoz keresed a kabatot.

2018. dec. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%

Mint minden fém, alapvetően a rozsdamentes acélok is jó hővezetők.

Egyébként mit értesz jó hővezetőn?

2018. dec. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
A rozsdamentes acélok a létező legrosszabb hővezetők a fémek közül. Ezt figyelembe kell venni a hőcserélők tervezésénél. Egy inox hőcserélő háromszor nagyobb mint egy réz, azonos teljesítménynél. Viszont korrózióálló...valamit valamiért, tartja a mondás.
2018. dec. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van egy anyagom amit kaptam és csak annyit tudok róla hogy valamiféle rozsdamentes anyag de a mezei rozsdamentes acélhoz képest jó hővezető. Ránézésre ez is valamiféle rozsdamentes acél ötvözet de kíváncsi vagyok mi lehet az összetétele. Fűthető mintatartó készülne belőle. Kell hogy korrózióálló legyen és hogy ugyanakkor jó hővezető is.
2018. dec. 26. 14:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Fogja a mágnes ?
2018. dec. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megnézem majd. De lehet csinálok rajta valami elemanalízist, az majd többet mond.
2018. dec. 28. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!