Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a véleményetek a sportfogad...

Mi a véleményetek a sportfogadási stratégiámról?

Figyelt kérdés
Egy egyszerű stratégiát találtam ki, 2.5 gól alatt/felett fogadásra. A gólok száma Poisson-eloszlást követ, ennek paraméterét úgy kapom, hogy átlagolom a hazai csapat hazai meccseinek és a vendég csapat vendég meccseinek gólátlagát. Attól függően hogy 2.5 alá vagy fölé akarok fogadni, kiszámolom a bal- vagy jobboldali eloszlásfüggvény értékét. Így kapok egy p valószínűséget ami remélhetőleg elég jó közelítése a valóságnak. Ezt megszorzom az odds-al, és ha ez a szám > 1 akkor fogadok, ha nem akkor nem. Erre írtam is egy programot. Tudom, tudom, nagyon sok minden mástól függ még a tényleges valószínűség, pl. erős csatár nem játszik, stb. de ha ezeket belekalkulálom a program által számított érték felülbírálásával, akkor szerintetek mennyire közelíti ez a modell a valóságot?
2018. dec. 25. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyira mint bármelyik másik stratégia...

SZERENCSE JÁTÉK.....

És ez nem való a tudomány kategóriába

2018. dec. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
78%
Próbáld ki tét nélkül. 1-2 hétig jegyezd fel, melyik meccsekre fogadtál volna, mekkora téttel, mennyit nyertél volna stb. Ha ez idő alatt pluszos a dolog, csináld élesben. De mint írták előttem szerencsejátékról beszélünk. Lehet a teszt időszakban brutális nyereség lett volna, élesben pedig brutális veszteséget hoz. A sport ilyen dolog, emberek és nem gépek vesznek részt benne, ezért nincs sok értelme szerintem ilyen taktikákat építeni rá. Eddig én még nem találkoztam volna olyan matematikára épített stratégiával, amik hosszú távon biztosan működtek volna, ezeket nagyon jól biztosították a fogadóirodák. Eddig legközelebb a döntetlen-duplázós stratégia volt talán ehhez, de abban is ki lehet fogni olyat, ami papíron számolva már-már képtelenség kategória. Pl. 15 "döntetlenszagú" mérkőzésből egyetlen sem lett az.
2018. dec. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Ja és az a 15 úgy sikerült, hogy a stratégiával komolyabban foglalkozó emberek 10 mérkőzésre elegendő tőkét javasolnak, ami bukott és a következő 10 meccsre elegendő tőkét használva a 6. meccs jött döntetlenre. Egyébként kb. fél évig csináltam ezt, pluszos lett

a mérlegem, de nekem több vesződés és idegeskedés volt, mint hogy megérje.

2018. dec. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Nézd meg az utolsó néhány év már lejátszott mérkőzésein és fogadási feltételein, hogy mennyit nyertél volna. Szerintem csalódni fogysz...

Minden szerencsejátékkal foglalkozó cég (szemérmetlenül) nyereséges, legyen ez intő jel számodra is!

2018. dec. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Walter_Dornberger ***** válasza:

néhány elvi kifogásom azért lenne:


1., Múlt adataiból következtetni a jövőre? még a meterológiában is kérdéses.


2., jó, TFH ez a stratégia működik p=0.7 valószínüséggel egy fogadásra. Ami jó hír első blikkre, de a fogadásokat általában (kötésben, kötegben stb) engedi a cég megtenni / vagy érdemes megtenni a nem túl magas ODS miatt, ami több esemény együttes eltalálását igényli. n ilyen esemény esetén p exp n , ami már 2 kötés után nem eredményez többlet segítséget.

Ha meg egy eseményre nagyon pakolnak kötés nélkül (ha egyáltalán megengedett ez a fogadóiroda részéről) akkor vagy: csökkentik az ODDS-ot, szélső esetben törlik az eseményt.

az ilyen fogadási eseményekre pont a múlt adatai alapján számolnak ODDS-ot, ami annál közelebb van az 1 hez, minnél joban jósolható a meccs (követi az eloszlást)


3., a statisztikus sokaság várható értéke vs. egy konkrét esemény kimenetele. Az, hogy valamilyen esemény kimenetelének statisztikus sokaságára valamilyen eloszlás igaz, és ebből kapható valamilyen várható érték, de ebből nem lehet következtetni egy diszkrét esemény kimenetelére. (sokaság várható értékére igen, egy eseményre nem)


Rövid válasz: amit nem teszel fel, az biztosan megmarad.

2018. dec. 26. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem értek a fogadáshoz, de az a gyanúm, hogy hasonlóan működik, mint a tőzsde. Vagyis az oddsokat a bookmakerek nem hasraütéssel állapítják meg, hanem a kereslet-kínálat törvénye alapján. Ahogy már valaki írta itt: Ha egy adott kimenetelre sokan fogadnak, az odds csökken, és fordítva.


Tehát az eseményeket tulajdonképpen a "piac", a fogadók árazzák be. Most az a kérdés, hogy mi az okosabb: a te matematikai modelled, vagy az a sok ezer fogadó, aki a beárazást végzi.


Azt gondolom, hosszú távon nagyjából mindegy. Akár fogadhatsz kockadobással is, hosszú távon az fog kijönni, hogy pont nullában leszel. Illetve lennél, ha nem lenne a fogadásnak díja, valamiféle jutaléka, de valószínűleg van. Így hosszú távon mindenképp negatívban leszel.


Egyébként teljesen jó helyen van a kérdés a Tudomány rovatban, mert ez matematika.

2018. dec. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A problema az, hogy annyira alacsonyak az odds-ok, hogy hosszutavon nehez nyeresegesnek lenni.
2018. dec. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!