Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Villamosság. Milyen műanyagból...

Villamosság. Milyen műanyagból van ez a sorkapocs (csoki)?

Figyelt kérdés

[link]


Van egy alkatrészem, amit ugyanilyen anyagból kellene elkészíteni, legalább is a fürészelés-reszelés alapján olyannak vélem. Kapható e vajon rúd alakban ?



#sorkapocs anyag
2018. dec. 30. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Kereső:

[link]

egyik találat:

"Szigetelő anyaga: PA"

[link]


másik találat:

"Szigetelő anyaga: Poliamid 66 (PA 66)"

[link]


vagy egy harmadik:

"A szigetelés anyaga: Poliamid 6.6"

[link]

2018. dec. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Na igen, a kereső....

Egy bajom van, hogy nem az érdekelne, hogy miből csinálnak sorkapcsokat, hanem kifejezetten az a sorkapocs miből van. Az ugyanis nem Poliamidból van.

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy minden nap dolgozom poliamidokkal, így azt szagról felismerem.

Valami bakelit féleség lehet, de nem az régi telefonbakelit.

Sajnos annyi kompozit anyag létezik már manapság, hogy néha nagyon nehéz eltalálni a pontos anyagot.

2018. dec. 31. 02:24
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

A képre rákeresve az alábbi adatlap található meg:

[link]

itt az alábbi szerepel:

"Anyag KrG"


Annak utánanézve:

"Thermoset plastics:


All thermoset plastic (KrG and KrS) materials used in Weidmuller's modular terminal block product lines are specified and controlled in accordance with DIN 7708 and other international standards. Thermoset plastics have high dimensional stability, negligible water absorption and an excellent comparative tracking index.


Melamine (KrG) is an aminoplastic molding compound with type FS 150 organic filler to DIN 7708, which is characterized by a high continuous operating temperature and high fire resistance. It is UL 94 V-0 (5 V-A) (non-burning) rated."

[link]


Szóval ez melamin alapú hőre keményedő műanyag.

2018. dec. 31. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én meg felmentem a gyártó weboldalára, aztán nem találtam meg a linkelt részt, pedig eléggé sokáig elidőztem.
2019. jan. 2. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!