Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Laktózmentes tejből lehet...

Laktózmentes tejből lehet kefírt csinálni?

Figyelt kérdés
2019. jan. 16. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
nem
2019. jan. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
Bármiféle tejterméket csak még nem feldolgozott, házi tejből lehet csinálni.
2019. jan. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hollófernyiges ***** válasza:
A kefírt a tejsav teszi savanyúvá, amit a kefírgomba tejcukorból (laktózból) csinál, úgyhogy nem. Elvileg ha más cukorral pótolod, működhet a dolog, de nincs rá garancia, hogy a mondjuk szőlőcukor ugyanazon a biokémiai úton bomlik le, simán meg is romolhat a tejed.
2019. jan. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A laktózmentes nem azt jelenti hogy nincs benne tejcukor, hanem hogy annak megfelelő mennyiségű laktáz enzimet is tesznek bele, azon emberek számara akiknek a szervezete ezt nem képes elegendő mennyiségben előállítani.

Kefírt csinálni elvileg lehetne belőle ha a tartós tejek 48%-a nem víz lenne, meg ha nem lenne tele tartósítószerrel. Anyámék még tudtak bolti tejet savanyítani, próbáld ki.

Ha laktózmentes kefírt szeretnél vegyél laktáz enzimes bogyókat. Gyógyszertárban adnak.

2019. jan. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Bevallom beugratós kérdés volt.


Én sem gondoltam volna: figyelmetlenségből laktózmentes tejbe raktam élőflórás kefírt és sikerült az egészből kefírt varázsolni.

Fura édeskés íze van, de ezzel együtt jó lett.

2019. jan. 17. 15:56
 6/7 A kérdező kommentje:
Végül az édeskés íz is megszűnt és finom savanykás lett.
2019. jan. 18. 10:58
 7/7 anonim válasza:
#4 A tejben se plussz víz, se tartósítószer nincs.
2019. jan. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!