Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért hideg levegőt fúj a...

Miért hideg levegőt fúj a szévédőre az automata páramentesítő?

Figyelt kérdés
Olyan gépkocsit vettem nemrég, aminek nemcsak a hátsó ablakra van leolvasztó/páramentesítő funkciója, hanem a szélvédőre is. Ha megnyomom a gombját, akkor a legmagasabb fokozaton elindul a szellőző ventillátor, a légterelők csak a szélvédő irányába nyílnak ki, és beindul a klíma is. Szóval egy jeges tájfunt nyom a szélvédőre. Nem értem az okát, hogy miért?
2010. jún. 30. 04:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert hideg a motor?
2010. jún. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert a klíma elvonja a párát a környezetből.
2010. jún. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 ToXeN ***** válasza:
A lényeg hogy járjon a levegő, meg amúgy is akkor párásodik az ablak ha kívül hideg van, belül pedig meleg, ha elkezdi hűteni belülről az ablakot akkor a pára megszűnik.
2010. jún. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindez oké, és köszönöm a válaszokat, csak eddig úgy tudtam, hogy a meleg levegőnek nagyobb a pára felvevő képessége...
2010. jún. 30. 13:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Jól tudtad, viszont ahogy előttem írták a légkondi szárítja a levegőt, így ha nincs ilyen funkció az autóban, akkor is a légkondit érdemes bekapcsolni (ha az van) ha párás az ablak.
2010. jún. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy a meleg levegő több nedvességet képes felvenni.

Pont ez az oka annak hogy hideg hatására a nedvesség egy része lekondenzál.

Pl. amikor kiveszel vmit a hűtőből, a felületén a víz lecsapódik

vagy ugyanez van a szódás CO2 patron esetén

2010. júl. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!