Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Dexam és Társalkodó nyelvvizsg...

Dexam és Társalkodó nyelvvizsga vélemények tapasztaltok élmények érdekelnének a vizsgákról. Mi a véleményetek ezekről?

Figyelt kérdés
Lenne egy nagyon fontos és sürgős kérdésem : az egyetemi felvételi során követelmény egy felsőfokú nyelvvizsga, amivel nagyon tanácstalan vagyok. Számomra a legegyszerűbbnek (ha van egyáltalán egyszerű nyelvvizsga a DEXAM és Társalkodó tűnik, ráadásul ezek aránylag olcsók is? Ha van élményetek tapasztalatotok ezekről a vizsgákról kérlek írjátok le és ha tudtok hogy hol tudok tananyagokhoz jutni?Köszönöm
2010. jún. 30. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Társalkodón volt egyik ismerősöm nemrég. Nem sikerült neki, bár csak 3% kellett volna. Egyébként nem tűnik annyira nehéznek, de szerintem pont az ilyen nyelvvizsgáknál csinálják azt, hogy mindent lepontoznak.
2010. jún. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia!


Én Dexamen tettem a szóbelimet középfokon.Szerintem nagyon korrekt a vizsga. A magnó kicsit nehéz,de az melyik nyelvvizsgán nem...Egyébként mindenképp olyan nyelvvizsgát ajánlok,aminél különválaszthatod a szóbelit és írásbelit,és a Dexam ilyen.Egyik észrevételünk a Dexamnél,h szerencsén múlik sokminden,mert vannak benne elég érdekes topicok.Mi pl csoportosan mentünk a suliból és egyikünk kikapott vmi olyan témát,h mi a véleménye a magyar népmesékről... Több emberrel találkoztam,akit szóbelin húztak meg ezen a vizsgán,szóval ennek a szóbeli része a nehezebb úgy látszik.Tananyagot nem igazán találtunk mi se hozzá,az Ezer kérdés ezer válasz könyvből tanultunk rá.Remélem segítettem.:)

2010. jún. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm segítettél:D Még annyit h a humán vagy a reál modul a könnyebb?
2010. jún. 30. 19:51
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt megkérdezhetem még hogy a Társalkodónál mi volt a személyes benyomása,tapasztalata?
2010. jún. 30. 19:52
 5/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Azt mondta, hogy nem volt annyira nehéz mint gondolta, meg hogy igazából egyik rész sem lett vészesen rossz... csak mégsem volt meg összesen a 60%. :/
2010. júl. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!

2. vagyok és szerintem a humán modul könnyebb:)

De ez inkább érdeklődés kérdése...

2010. júl. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia!

Én ezeket a nyelvvizsgákat nem ismerem, 2 barátnőm most volt TELC-en, én is oda akarok majd menni augusztusban vagy októberben. Ők elmeséltek mindent, együtt készültünk, mindkettőjüknek sikerült a szóbeli és az írásbeli is.

2010. júl. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!