Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Igazat ír ez az oldal a...

Igazat ír ez az oldal a gázsprayekről?

Figyelt kérdés

[link]


"CR (DIBENZOXAZEPIN)


Az ön és közveszélyes méreg.

A CS-gáznál jóval irritálóbb kristályos anyag, szaga a borshoz hasonlít. Erős bőrfájdalmat (különösen nedves bőrfelületen), köhögést, kapkodó légzést, légzési zavarokat, ideiglenes vakságot okoz.

Zárt térben használva rövid idő alatt halálos dózist lehet belőle belélegezni. A CR-nek kitett bőrfelületen súlyos fájdalom jelentkezhet még több nap múlva is, hosszan tartó érintkezés esetén kémiai égést okoz. A hatása karcinogén, (rákkeltő).

Használata az európai únióban tiltott. A rendőrség sem használja."


"A PV hatóanyag, tulajdonképpen nem is nevezhetó könnygáznak, mivel a paprikából kivont és szintetizált capsaicin nevű anyagról van szó.


A hatása rendkívül bizonytalan. Vannak emberek, akikre hatást gyakorol és vannak olyanok is, akikre egyáltalán nem.


Mivel vízzel nem semlegesíthető, ezért a szembe került capsaicin az értágító hatása miatt az erek károsodását is okozhatja, súlyos bevérzéseket, vérömlenyt okozva az áldozatnak.


A rendszeresen erőspaprikát fogyasztók szinte biztos, hogy immunisak a PV -re, és tapasztalatok alapján a támadó kutyák ellen sem jelent megfelő védelmet, ugyanakkor az egészségkárosító hatása miatt az esetleges önvédelem során könnyen súlyos, maradandó sérülést okozhatunk vele."


Igaz-e?



2019. febr. 9. 08:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A bal szélsőből van nekem (K.O. fog). Nem hinném hogy bárki immunis lenne rá. A kezemre fújtam és ugyan 10mp alatt lemostam de még este is marta a kezem. Ha ugyanez szembe/nyálkahártyára megy akkor mindegy hogy az illető szereti-e az erős pistát.
2019. febr. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Immunissá szinte biztosan nem lehet tenni. Vannak olyan mérgek, amelyeknél el lehet érni, hogy az adott illető a halálos dózis 2-3-szorosát is kibírja, de sosem lesz immunis rá, csak nagyobb dózis kell belőle, mint a többi embernek.


Egykori fizika tanárom sokat emlegetett mondása: "A víz is mérgező, pár méter mélyen pár perc alatt halálos a dózisa."

2019. febr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A CR gázspray nincs betiltva, kapható itthon is. Hogy ezeknek milyen a valódi hatékonysága, kárt okozó tulajdonsága azt pedig ilyen nevenincs honlapokról nem lehet eldönteni, akit ez érdekel, annak bizony kőkeményen utána kell néznie a tudományos publikációban a témának.
2019. febr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Azt gyűlölöm mikor valaki úgy ír marhaságokat, hogy még sosem próbálta ki magán. (És ez nem éles pisztoly, hogy belehalsz, ha kipróbálod magadon.) Gondolom ez az idióta író sem fújatta még pofán magát egyetlen fajta gázspray-vel sem. Ezt az embert ki kellene kötözni, aztán kipróbálni rajta az összes létező gázspray-t.


Én igen, lefújattam már magam kb. 3-4 éve Pfeffer KO-val, egy haverom által pár méterről. Hatás: Fél óráig vak voltam és akkor is csak erőteljes arcmosás és szemcseppezés után tudtam kinyitni a szemem. Taknyom-nyálam összefolyt kontrollálhatatlanul. Vörös volt a fejem utána fél napig. A házhoz közeli ártéren voltunk és két embernek kellett fognia két oldalról, hogy visszavezessenek a házba, mert azt sem tudtam volna merre kell menni.


Szóval hatásos a gázspray, igen. A PV vagy CR az igazi, én maradok annál a konkrétnál, amit próbáltam is. Pfeffer KO.

2019. máj. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!