Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mire jó a Cauchy-integrál?

Mire jó a Cauchy-integrál?

Figyelt kérdés

2019. febr. 23. 23:51
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Mire gondolsz pontosan? A Cauchy-féle főértékre?
2019. febr. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ami nem a Riemann-féle (hagyományos) integrál, hanem a Cauchy-féle.
2019. febr. 24. 19:11
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Akkor nem egészen értem, mert a Riemann-integrálnak egy általánosítása a Lebesque-féle integrál amiről tudok végzett matematikusként. Viszont ahhoz szükséges a mértékelmélet ismerete is, hozzáteszem nem sok kérdező az, aki ezzel is tisztában van. A "Cauchy-integrál" fogalom pedig többféle matematikai tartalmat is jelenthet az analízisen belül.


Hasznos lenne, ha hoznál egy konkrét példát, hogy mire használtátok ezt a fogalmat, hogy tisztában legyünk a dolgokkal, és akkor tudok segíteni.

2019. febr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kár, hogy nem reagálsz kérdező a válaszra. Viszont valami ostoba tudatlan barom megint lepontozgat. Megint erre fújta a szél a szemetet...
2019. márc. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát, nem én voltam, de arra nem gondolsz, hogy más oka is lehet?
2019. márc. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
#5 Nem, arra nem gondolok. Az indokolatlan lepontozás egyértelműen a tudatlanság és a butaság jele. Mondjuk ezen már nem lepődök meg ezen a honlapon, mert sokszor összehord a szél egykupacra egy rakás idiótát.
2019. márc. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!