Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy derékszögű háromszög két...

Egy derékszögű háromszög két befogója 4 és 5 egység hosszúak. Matematikailag lehetne az átfogó -5 egység hosszú, csak éppen ennek a fizikai megvalósítása nehézkes?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 4. 10:16
1 2
 1/13 Wadmalac ***** válasza:
80%

Geometriai hosszként jelen esetben nem értelmezhető a negatív hossz.


Próbálj meg az egyesített gáztörvény képletébe negatív értékeket helyettesítgetni, ott is ökörség jön ki.


A matematika, algebra egy eszköz ilyen és olyan feladatok végrehajtására, de ez nem jelenti azt, hogy minden algebrai műveleti mindenre jó, korlátozások nélkül.

2019. ápr. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
Ugye ez a sofőrrel együtt 5-en utaznak a buszon, leszállnak 8-an, hányan maradnak? feladat másodikosok helyett 12.-eseknek (vagy mikor vannak a komplex számok).
2019. ápr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Sajnos nem. Ugyanis van egy nagyon erős tétel (Úgy hívják h Pitagorasz tétel), ami pont ilyen derékszögű háromszögekre szól:


a^2 + b^2 = c^2 , ahol a és b a befogók hossza, c az átfogó hossza.


Behelyettesítve a számaidat: 4^2 + 5^2 = (-5)^2 nem helyes egyenlet, tehát nem lehetnek ezek az oldalai.


Amugy nagyon durva, hogy ez a képlet konkrétan MINDEN derékszögű hároszögre vonatkozik euklideszi sikokon (ami nemtom mi, de így mondták nekem).


Ha rakeresel h pitagorasz tétel jol le van irva interneten sok jo tudos által.


hajrá :)

2019. ápr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

"Matematikailag lehetne ..."

Amúgy engem érdekelne, hogy ez hogy jött ki? Milyen számítással?

Hogy az átló (mondjuk így: abszolút értékben,) ugyanolyan hosszú, mint a befogó?

2019. ápr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Ugye?? Tejességgel ellent megy a Pitagorasz tételek
2019. ápr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Atyaúristen, mi folyik ez alatt a kérdés alatt :D
2019. ápr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%

Nem értem mi a bajotok a Pitagorasz tétellel nektek..


Kitűnő tudósok mondják, hogy igaz. Én elhiszem nekik.

2019. ápr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 dq ***** válasza:

Gondolom 4 és 3 akart a kérdésben lenni -.-


A -5 nem mond ellent a Pitagorasz-tételnek, ha ez a kérdésed.

2019. ápr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Nem csak Descartes felé sikok léteznek. Egy toroid felszíni síkja elég meglepő tud lenni.


Pithagorasz ott nem érvényes. Zbs.

2019. ápr. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, 3 és 4 akartak lenni, de szerintem ez látszódott. A haszontalan válaszokat (1, 8, 9-en kívül én is lepontoztam a csőcseléket).
2019. ápr. 4. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!