Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mennyi lehet a max hosszúsága...

Mennyi lehet a max hosszúsága annak a kábelnek amit 2 pont között kifüggesztünk és még pont nem szakad el önsúlyra?

Figyelt kérdés

Szakítószilárdság 1770n/mm^2, felülete 100mm^2, ennyi adat van csak és ugye az acél sűrűsége.

Amiket én néztem feladatokat, ott vagy megvan adva az a szög amivel csatlakozik a ponthoz és így számol komponenst vagy pedig a belógás van megadva.

Nagyon fontos:))))


2019. ápr. 15. 22:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

És a két pont egymás alatt van vagy vízszintesen egy vonalban egymástól 3 km-re?


nagyon nem mindegy


Mondjuk nekem mindegy.

2019. ápr. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
#1 Ezekre rájönni a feladat része, okoska. Azért nincs megadva, mert a megoldás első lépése, hogy rájön az ember, maximális hosszúság csak 2 azonos magasságú pont között lehetséges, mivel az alacsonyabbik pontot feljebb hozva csökken a kritikus magasabbik pontnál ébredő terhelés, így hosszabb kábelt is bírna.
2019. ápr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem könnyű belátni, hogy akkor lesz max hosszúságú a kábel, ha a 2 pont (vízszintesen) közvetlenül egymás mellett van, és a két kábelszár gyakorlatilag függőleges. (Nincs plusz oldalirányú erőkomponens!)

Tehát kiszámolod, mennyi lehet a max hosszúsága annak a kábelnek amit 1 pontról lelógatunk, és még pont nem szakad el önsúlyra - és beszorzod kettővel.

2019. ápr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem amúgy a megoldás nulla távolság a két pont között. Tehát egy függőlegesen lelógó kettébe hajtott kábel. Azt már tudjuk, hogy a két pont egy magasságban van, így az egy végpontban ébredő erő függőleges komponense a súly fele, és ez nyilván akkor maximális ha az erőnek nincs is vízszintes komponense. A kábel súlya tehát 2*177 ezer N, a sűrűségből és a keresztmetszetből már ki tudod számolni, hogy ez milyen hosszú.
2019. ápr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Na, látom be is előztek.
2019. ápr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Igen, kiszámoltam így, csak nem gondolom reálisnak, hogy függőleges érintővel érkezne az erő vektora a pontba.
2019. ápr. 16. 16:10
 7/18 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy van vízszintes komponens, akkor nem lenne ha a vízszintes kábel pont félkörbe alak változna és ott szakadna el, csak nem hiszem, hogy tökéletes félkörbe alak változik, de javítsatok ki ha tévedek
2019. ápr. 16. 16:13
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket egyébként :)
2019. ápr. 16. 16:16
 9/18 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ez a megoldás rossz. Abban egyetértek, hogy a két pontnak egymagasságban kell lennie. De hogy közvetlen egymás mellett, azt nem írja senki.


Sőt, ha távolítjuk egymástól a két pontot, akkor az ott ébredő reakciók nagyobbak lesznek, mert lesz vízszintes komponens is. Jól látja amúgy a kérdező, hogy félkör alak esetén nem lenne vízszintes komponens, de a helyzet az, hogy a kábel alakját koszinusz hiperbolikusz függvény írja le, feltéve persze ha a kábelnak a hajlítómerevsége zérus, azaz úgy viselkedik mint egy lánc, hajlítással szemben nem tanusít ellenállást.

2019. ápr. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
amire eddig jutottam, hogy vagy az érintő és a függőleges által bezárt szög kell, ezt az alapján, hogy ΣFx=0 és ΣFy=0 vagy pedig először nyomatékot írok a pontra ahol fel van függesztve aztán pedig pitagorasszal tovább, ennél a megoldásnál viszont meg a belógás kell, lehetséges, hogy kevés adat van megadva?
2019. ápr. 17. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!