Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Tudományok » Alkalmazott tudományok

A kérdés

Mennyi lehet a max hosszúsága annak a kábelnek amit 2 pont között kifüggesztünk és még pont nem szakad el önsúlyra?

Szakítószilárdság 1770n/mm^2, felülete 100mm^2, ennyi adat van csak és ugye az acél sűrűsége.

Amiket én néztem feladatokat, ott vagy megvan adva az a szög amivel csatlakozik a ponthoz és így számol komponenst vagy pedig a belógás van megadva.

Nagyon fontos:))))

ápr. 15. 22:42  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

És a két pont egymás alatt van vagy vízszintesen egy vonalban egymástól 3 km-re?

nagyon nem mindegy

Mondjuk nekem mindegy.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/18Időpont ápr. 16. 10:33 Privát üzenet
#1 Ezekre rájönni a feladat része, okoska. Azért nincs megadva, mert a megoldás első lépése, hogy rájön az ember, maximális hosszúság csak 2 azonos magasságú pont között lehetséges, mivel az alacsonyabbik pontot feljebb hozva csökken a kritikus magasabbik pontnál ébredő terhelés, így hosszabb kábelt is bírna.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/18Időpont ápr. 16. 13:56 Privát üzenet

Szerintem könnyű belátni, hogy akkor lesz max hosszúságú a kábel, ha a 2 pont (vízszintesen) közvetlenül egymás mellett van, és a két kábelszár gyakorlatilag függőleges. (Nincs plusz oldalirányú erőkomponens!)

Tehát kiszámolod, mennyi lehet a max hosszúsága annak a kábelnek amit 1 pontról lelógatunk, és még pont nem szakad el önsúlyra - és beszorzod kettővel.

A válasz 35%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/18Időpont ápr. 16. 14:07 Privát üzenet
Szerintem amúgy a megoldás nulla távolság a két pont között. Tehát egy függőlegesen lelógó kettébe hajtott kábel. Azt már tudjuk, hogy a két pont egy magasságban van, így az egy végpontban ébredő erő függőleges komponense a súly fele, és ez nyilván akkor maximális ha az erőnek nincs is vízszintes komponense. A kábel súlya tehát 2*177 ezer N, a sűrűségből és a keresztmetszetből már ki tudod számolni, hogy ez milyen hosszú.

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/18Időpont ápr. 16. 14:09 Privát üzenet
Na, látom be is előztek.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/18Időpont ápr. 16. 14:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen, kiszámoltam így, csak nem gondolom reálisnak, hogy függőleges érintővel érkezne az erő vektora a pontba.

# 6/18Időpont ápr. 16. 16:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Biztos, hogy van vízszintes komponens, akkor nem lenne ha a vízszintes kábel pont félkörbe alak változna és ott szakadna el, csak nem hiszem, hogy tökéletes félkörbe alak változik, de javítsatok ki ha tévedek

# 7/18Időpont ápr. 16. 16:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeket egyébként :)

# 8/18Időpont ápr. 16. 16:16 Privát üzenet

Szerintem ez a megoldás rossz. Abban egyetértek, hogy a két pontnak egymagasságban kell lennie. De hogy közvetlen egymás mellett, azt nem írja senki.

Sőt, ha távolítjuk egymástól a két pontot, akkor az ott ébredő reakciók nagyobbak lesznek, mert lesz vízszintes komponens is. Jól látja amúgy a kérdező, hogy félkör alak esetén nem lenne vízszintes komponens, de a helyzet az, hogy a kábel alakját koszinusz hiperbolikusz függvény írja le, feltéve persze ha a kábelnak a hajlítómerevsége zérus, azaz úgy viselkedik mint egy lánc, hajlítással szemben nem tanusít ellenállást.

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/18Időpont ápr. 16. 21:46 Privát üzenet
Rejtvényjáték 728x90
A kérdező kommentje:

amire eddig jutottam, hogy vagy az érintő és a függőleges által bezárt szög kell, ezt az alapján, hogy ΣFx=0 és ΣFy=0 vagy pedig először nyomatékot írok a pontra ahol fel van függesztve aztán pedig pitagorasszal tovább, ennél a megoldásnál viszont meg a belógás kell, lehetséges, hogy kevés adat van megadva?

# 10/18Időpont ápr. 17. 08:23 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért pont a 3 fázisu villamos rendszer terjedt el a világon? Miert nem mondnuk 6 vagy 12 fazisu?
Mi az a névleges pont gépeknél?
Pont az idő telik, és ebből van a legkevesebb?
Mi lehet az a pont, amikor már érdemesebb lesz új bolygót keresni és azt terraformálni, mint ezt rendbehozni?
Lehetséges olyan erős légfegyvert készíteni ami pont olyan erős volna mint egy igazi lőfegyver? (ugyan akkora lövedéket lőne ugyan olyan erővel és sebességgel? )
Vegyünk fel két párhuzamos egyenest és közöttük egy pontot! Szerkesszünk szabályos háromszöget, amelynek egyik csúcsa az adott pont, a másik két csúcsa pedig egy-egy adott egyenesre illeszkedik?

Kérdések a Tudományok rovatbólKérdések az Alkalmazott tudományok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!