Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hová megy az indukciós főzőlap...

Hová megy az indukciós főzőlap 2000 wattja, ha nem teszek rá semmit?

Figyelt kérdés
Mert az addig oké, hogy közvetlenül az edény nyeli el az elektromágneses energiát, és a hullámok átmennek egy edény alá tett papíron. De mi van ha az edényt se teszem rá? Mit gerjesztenek be az elektromágneses hullámok olyankor? Felmennek az emeletre a szomszédhoz, és az ő edényeit melegítik, ha útban vannak, vagy kimennek az űrbe? Hol "csapódik le" ez az energia?

2019. máj. 7. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Nem vagyok elektromos szakember de nem kell energia a mégneses tér fenntartásához? Szerintem az eszik valamennyit.
2019. máj. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nekem az a kérdésem, hogy konkrétan MI eszi meg ilyenkor a főzőlap teljesítményét. Ha nem az edény fala veszi fel, akkor mi.
2019. máj. 7. 16:54
 3/6 anonim válasza:
56%
Ha nem érzékeli, hogy rajt az edény, akkor nem sugároz ki semmit.
2019. máj. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3: Nincs semmiféle érzékelő a lapban: kipróbáltam hogy csak felé tartom az edényt úgy, hogy nem ér hozzá, és akkor is melegszik.
2019. máj. 8. 11:20
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Már a másik hasonló kérdésnél megválaszoltam, hogy ha nincs rajta edény, akkor nem eszik 2kW-ot.


Változó mágneses teret hoz létre, a mágneses mező összeomlásakor visszatáplálódik az energia a tűzhely gerjesztő tekercsébe.


Amúgy ezek nem "hullámok". A hullám intenzitása második hatvány szerint csökken a távolsággal, ez pedig legalább a harmadik hatvánnyal. Ez változó mágneses mező. Két módon is melegít. Az edényben keletkező örvényáramokkal (ez a kisebb hatás) és a vas/acél edény átmágneseződési vesztesége folytán keletkező hővel.

2019. máj. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon jó és világos volt a válaszod itt is és a másikban is. (Azért van kint 2x a kérdés, mert egy tévedés folytán először rossz kategóriába került, ahol nem számíthattam kielégítő válaszra)
2019. máj. 8. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!