Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Iszonyat fejlődik a világ?

Iszonyat fejlődik a világ?

Figyelt kérdés
Minden téren kérdezem technológiától kezdve autóiparig kütyükig mindenben. Építőipartól kezdve az összesig ami létezik . Fejlődik a világ iszonyat ? Ahogy fejlődik a világ úgy lesz minden rosszabb ? Embere viselkedésétől kezdve elmagányosodásig ?

2019. máj. 7. 20:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Hát az nem biztos, hogy fejlődés, hogy előállítunk egy csomó valójában felesleges dolgot óriási környezeti terhelés mellett. Mindezt egy maroknyi ember profitja érdekében.
2019. máj. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Iszonyatosan! NEM iszonyat - az ugyanis egész mást jelent!
2019. máj. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
bocsánat igaz ,de nekem a rövidítés járt a fejemben:) A lényeget szerintem mindenki érti.
2019. máj. 7. 21:53
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Van, amiben előrelép a világ, van, amiben hátra. Vannak régiók, amelyekben ez a "nagy fejlődés" szinte egyáltalán nem, vagy csak minimális mértékben jelentkezik. Vannak helyek, ahol csak a kárát látják az ott élők.


Leginkább rajtunk, embereken múlik, hogy jobb lesz-e vagy rosszabb. Hogy egyénileg mennyire leszünk képesek alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez, illetve hogy a munka terén még meddig tartja magát a "humánerőforrás-kizsákmányoló" szemlélet.

2019. máj. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Amúgy igen. Szerintem már az atomfegyverek tárolása/birtoklása sem kafa, de ha még bejön a mesterséges intelligencia, annak nem lesz jó vége.
2019. máj. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Előbb talán definiálni kellene, ki mit ért fejlődésen, milyen szempontból nézi. Mert például a sok autó a gyors közlekedés szempontjából fejlődés (a gyalogláshoz vagy a lóhoz képest), de ugyanez a beszívott büdös levegő szempontjából (tehát az egészség oldaláról) meglehetős visszafejlődés.


Egyébként a változást nem érdeme minősíteni a konkrét egyén képességeinek szempontjából.

2019. máj. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

42 éves vagyok. Amikor tizenéves voltam, már volt mindenhol számítógép, de Internet még nem. Egy napon mondtam egy csajnak, hogy valamit beírtam a számítógépbe, mire megkérdezte: "És mit mondott rá?" Hát ez egy olyan ostoba kérdés volt, hogy komolyan fájt. Mi a fenét "mondana" egy számítógép, hát honnan tudna hozzátenni bármit is ahhoz, amit beírok?


Eltelt 15 év, és már ez lett a számítógép normális funkciója. Ott a Google, beírsz valamit, és megmondja, mit tud róla. Legalább annyira más lett minden, mintha mondjuk ma repülő autókat akarnál, aztán tizenöt év múlva hirtelen lesznek is.


Amikor gyerek voltam, olvastam Erich Kastner német író Május 35 című ifjúsági regényét. Az egyik fejezet egy futurisztikus városban játszódik, bár csak felnőtt fejjel értettem meg, hogy az igazából Fritz Lang 'Metropolis' című filmjét parodizálja. (Mind a könyv, mind a film az 1920-30-as években készült.) Az egyik jelenetben a szereplők azt látják, hogy egy ember megáll az utcán, elővesz a zsebéből egy telefont, és beszélni kezd rajta. Hát ez egyértelműen mese volt, mégpedig vicces mese! Telefon a zsebben, ez jó... Azt hiszem, talán 1985-öt írtunk akkor, és 1995-re már egyáltalán nem volt fura, ha valakinek telefon volt a zsebében. 1999-re nekem is volt. De még akkor is megmosolyogtuk volna, aki elmondja, milyen lesz egy iPhone... vagy ha 1996-ban, amikor diplomáztam, valaki azt mondta volna nekem, hogy húsz év múlva asztali PC-k helyett ilyen, úgynevezett "okostelefonokra" fogok alkalmazásokat fejleszteni. Eleve mi az, hogy "okostelefon"?


Igen, döbbenetes volt a fejlődés az elmúlt húsz-harminc évben. Felfoghatatlanul gyors. A társadalmunk is teljesen átalakult.


S mondok még egyet, csak arról, hogy a politika mennyire változékony. Szerinted hogy néztem volna arra 1989 elején, aki azt állította volna, hogy pontosan tíz év múlva amerikai F-15-ösöket fogok látni az angyalföldi házunk udvara fölött légi utántöltést végezni, majd elindulni bombázni Szerbiát, mert időközben Jugoszlávia szétesett, és Magyarország NATO-tagállam lett, a Szovjetunió meg a Varsói Szerződéssel együtt már rég nincs?

2019. máj. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Tislerics Máté ***** válasza:
72%

Fel kell ismerni, hogy ezeket a kérdéseket 50.000 éve mindig feltesszük és mégse változik meg az ember olyan drasztikusan, ahogy azt (mindig) elképzeljük...


Nem tudunk felülemelkedni önnön biológiai létünkön. A sportos alkat még mindig sexy. A becsület még mindig elismerendő. A siker még mindig édes. A bukás még mindig szégyen. Nem tudjuk megváltoztatni magunkat! Legalábbis eddig nem sikerült. És miért lenne most máshogy?


A technológia kb. 50.000 éve fejődik. Néha vannak üresjáratok és vannak ipari forradalmak, de alapvetően ez megy már évezredek óta és mégis ugyan úgy élünk le egy életet: Gyermekként rácsodálkozunk a világra, majd megismerjük és alárendelve magunkat ösztöneinknek párt találunk, majd átadjuk a tudást, amit felhalmoztunk az utódainknak. Ha létezik is Isten és kukkol minket, akkor már baromira unhatja, hogy mindig azt hisszük, hogy a technológia meg fog változtatni minket. És sosem tanuljuk meg, hogy ez lehetetlen.


A technológia mi magunk vagyunk: Mi akarunk számítógépet! mi akarunk okos telefont. Ezt nem egy titkos háttérhatalom gyártja. Hanem mi magunk. Mi magunk könnyítjük meg az életünket ezekkel a kütyükkel. Mi magunk teremtjük meg az igényt rá. És mi magunk fejlesszük ki, hogy kielégítsük az igényeket.


A technológia nem megváltoztat bennünket, hanem megmutatja mire van szükségünk, és mit tudunk megvalósítani a vágyainkból. Az ember emlős állat. Egy majom, aki tudományt használ. Nem több! nem kell túlmisztifikálni magunkat. Mi is csak engedelmeskedünk "okosan" az ösztöneinknek, ahogy a többi maki. Éhesek vagyunk és eszünk. Kakilni kell és kimegyünk a WC-re. Megtetszik Sárika vagy Józsika és kettesben akarunk lenni vele. Élvezettel tölt el miket, ha átadhatjuk tudásunkat másoknak. Meg is tesszük! Mert belénk van kódolva ez a vágy...


Nem kell úgy tenni, mit ha mi valami isteni kiválasztott faj lennénk. Ezt nyomjuk már 1 millió éve és nem változunk. A szakócánál és be voltunk tojva, hogy hujujjj most mi lesz? Már nem kell napokig készíteni egy dárdát? Aztán a keréknél? mi lesz így el fogunk tunyulni! ahaa.... Jajj gőzgép??? most mi lesz?? SEMMI! Jajj mesterséges inteligencia!!! JAJJ videójátékok!!! JAjjj! internet!!!


Nekem ez az egész már baromira unalmas... De nyomjátok csak! Hátha most bejön és megváltozunk! ... :D

2019. máj. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#1-nek igaza van.


Tudod mi lenne technológiai fejlődés? Ha már meg lenne oldva a megújuló energiaforrás - és csak annak - az okos - nem profitorientált - használata, az orvostudomány mindent meg tudna már gyógyítani könnyűszerrel, ha a szemétterhelés kérdése szintén környezetterhelés nélkül meg lenne oldva.


Ha te - és nagyon sokan a világban - az okostelefon ultra 8k kijelzőjében és 64 magos projában, meg a Samsung 8k LED tévéjében, ill. a legújabb konzolban látod a technológiai fejlődést akkor már régen rossz. És az autóiparban mi fejlődött? Mégis mi? 7-8 litert eszik a 20 éves autó is, meg a mai miniatűr turbós csodatalálmány is. Az nem fejlődés hogy ráaggatnak egy tolatókamerát, meg beletesznek egy érintőkijelzős gps-t, ami zenét is lejátszik...

2019. máj. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%

Az informatikai világ fejlődését ecseteljük és el vagyunk ájulva tőle. Lehet is.

Azonban van gazdasági világ, bankvilág, ipari világ, mezőgazdasági világ, emberi viszonyok világa, politikai világ és még sorolhatnánk napestig.

A mezőgazdasági világ megugrott a középkorban. Drasztikusan csökkent az éhínség, egyenletesebb lett a termelés.

Az ipari világ megugrott a 18. században, tette ezt vagy 150 évig egyfolytában. Kényelmesebb és kiszámíthatóbb let az élet, na persze nőtt az olló az emberek lehetőségei között.

A politikai világ egyre romlik. Nem ez a fejlődési iránya, mindössze egyre jobban ki tudja használni a technikai fejlődést. Meg a tudományt. Az ókorban csak Cicero és még néhány ember volt képes komolyan manipulálni az embereket. Ma könyvek szólnak erről, cizelláltan, mikor milyen körülmények között a legeredményesebb. Ezért a kapcsolati világ is züllik.


A haladás egyértelmű, időnként az egyik szegmens, máskor a másik viszi a prímet. De igazi akkor lesz csak, ha egyensúlyt tart. Mert ez a természet törvénye - a természet részeként az emberre is. Ezt ma gyakran ás súlyosan sértik meg. Ez az oka a hatalmas bizonytalanságnak is. Amit az ember a legkevésbé visel el. Ezért teremtette meg a vallást. Amely ma a legnagyobb bizonytalanságok okozója (a korábbi vallásháborúk csak gyermekjátékok a maihoz képest - itt is nagy a haladás...)

2019. máj. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!