Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért veszitek a domestost és...

EagleHUN kérdése:

Miért veszitek a domestost és hasonló szereket?

Figyelt kérdés

Csupán szappannal dúsított illatosított "hypó" -ról van szó.


Kb 5% -osra hígítva van benne hypó.


0.75 -ös domes kb 470 huf


[link]


1 liter 10 % os hypo kb 100huf.


[link]


Amiből hígítással 2liter 5% -os domestosnak megfelelő hatékonyságú fehérítő és fertőtlenítő hatású oldat készíthető akár otthon is.


Ennyi domestost 1253 huf lenne megvásárolni!


Azaz 12 szeres áron veszitek az illatosított szappanozott hypót.


Miért és kinek éri ez meg?



2019. máj. 20. 11:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
De jol megmondtad a tutit! Koszi!!! Na, megyek, kimosom a kadat domestossal.
2019. máj. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a Domestos állagát. Nézd meg a hipó állagát.

A hipó olyan, mint a víz. Azonnal lefolyik a nem vízszintes felületről, nem alkalmas a tisztításra. Köztes megoldások a Domestos-klónok, kb 300 forintért.


És még egy szempont, amit más nevében nem tudok mondani, de a magam nevében igen:

Én nem akarok jól járni. Nem akarok spórolni.

2019. máj. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Kedves #1.

Azt én nem javasolnám!!!


A domestos és egyéb hypó tartalmú dolgok, biztosan nem ártanak a WC csészének és mosdókagylónak, csempének stb...tehát az égetett fajansz és porcelán amiken egy vékony üveg réteg van azoknak nem.


A kád ha csak nem műanyag kád, akkor lemezre égetett zománc bevonattal rendelkezik! Az sajnos nem ilyen ellenálló! annak akár árthat is a hypó tartalom főleg hogy erős oxidálószerről is van szó. A kádnál lévő esetleges chrómozott fém részekről nem is beszélve! A hypó rendkívül korrozív anyag!

(Műanyag kádnál kb tök mindegy mivel tisztítod!)


A kádnál a lerakódott szappanmaradék eltávolítására kiváló a hidegzsíroldó szer. Ez is lúgos kémhatású mint a hypó, viszont nem korrozív oxidáló hatású anyag!


És a vízkövet meg néha néha hígított ecettel lehet leszedni. Bár ez savas nem erős sav így nincs veszélye hogy "megmarja" a zománcot vagy a chrómozott csapokat.


Máskor a kérdésre válaszolj. Köszi.

2019. máj. 20. 11:35
 4/20 A kérdező kommentje:

"Nézd meg a Domestos állagát. Nézd meg a hipó állagát."


Ez már jogos érv!

Viszont egy kis folyékony szappannal vagy mosogatószerrel könnyen megoldható probléma!

2019. máj. 20. 11:37
 5/20 A kérdező kommentje:

"Én nem akarok jól járni. Nem akarok spórolni."


Igazad van ez csak a te problémád.

2019. máj. 20. 11:38
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
#2 megválaszolta, ennyi. Lehet hogy te szívesen kavirtyolsz magadnak olcsóbb koktélokat hipóból meg mosogatószerből, de a legtöbb ember ezekbe a szerekbe beleszagolni, hozzányúlni se szeret, nemhogy literes vödrökben öntögesse össze meg porciózza őket. Ha annyira durván kell spórolnia, akkor is előbb vesz Domestos helyett olcsóbb sajátmárkás változatot, vagy tisztítja fele olyan gyakran a kádat, minthogy nekiálljon házi Domestost készíteni.
2019. máj. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

én még egy érvet fel tudok hozni: hypo szaga... domestos szaga azért az utóbbi kicsit jobb.


nyilván elő lehetne állítani otthon is ahogy szappant is főzhetnénk, viszont nincs rá időnk ,lusták vagyunk nem értünk hozzá, nincs rá hely, stb stb

2019. máj. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Engem egy kicsit meggyőztél, bár amúgy is gyakrabban vettem hypót, mint domestost, de kétségtelenül a jobb illata miatt tettem, meg a hypo valahogy túl drasztikus.

Egyébként én gyakran veszek sanytolt is, meg flóraszeptet, valahogy különféle feladatokra kialakult nálam, mit, mire használok, talán át lehetne gondolni újra, esetleg megváltoztatni a kialakult szokásokat, az igazság az, hogy mindig nők takarítottak rám, de egy ideje egyedül élek és nem egészen kiforrott az összes ilyen jellegű szokásom.

Arra magam is rájöttem, hogy súrolásra legjobb a Ciff, de ezek a fertőtlenítő és tisztítószerek vonatkozásában csak ködös elképzeléseim vannak, talán az is benne van, hogy ami drágább, az jobb, de természetesen attól függ, mire, illetve lehet ez akár kereskedelmi fogás is, fene sem tudja.

Eddig azt gondoltam, azért veszek Hypot, mert fukar vagyok, de most megnyugtattál, hogy hatásosabb, köszi.

2019. máj. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel akkor egy rakat terméket fel lehetne sorolni, pl. mennyivel jobb a Calgon, mint harmad árért a Csillag vízlágyító. Vagy miért nem mindenki mosószappant reszel a mosógéppe, és híg ecettel öblít.
2019. máj. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, teljesen jó a levezetésed a hipó és a domesztosz árát tekintve, én is domesztoszt használtam eddig. Nagyjából egy-két hónapig tart egy flakon, tehát kb. 8-10 flakonnal vettem eddig évente. Ha most hozzáfognék hipóval meg mosogatószerrel pancsolni, akkor éves szinten megspórolnék kb. 3-4 ezer Ft-ot. Hm, ennyit meg megér nekem, hogy normális, sűrű fertőtlenítőm van mindig kéznél, meg még friss, jó illata is van mellé. Ja és még színes is, látni, hogy hol locsoltam már be vele és hol még nem.
2019. máj. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!