Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a különég egy Csernobili...

P.O.C. kérdése:

Mi a különég egy Csernobili katasztrófa és egy kísérleti atomrobbantás között?

Figyelt kérdés
Előre elnézést laikus vagyok a témában. De a HBO sorozatok miatt sok fórumon a csapból is ez folyik. Mindenki arról beszél, mennyire veszélyes volt ez, meg mennyivel megemelkedett a daganatban elhunytak vagy fejlődési rendellenességgel születők száma. És nem értem arról a több tucat föld feletti, alatti és vízalatti robbantásról miért nem beszél senki, amit világszerte csináltak a nagyhatalmak? Mennyivel és miért volt az veszélytelenebb ránk nézve hosszú távon, mint Csernobil?

#Chernobyl #Csernobil #nukleáris katasztrófa #kísérleti atomrobbantás
2019. jún. 13. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A nagysága és a kibocsájtott sugárzás mennyisége - illetve a kisérleti robbantásokat nem lakott területen végzik.
2019. jún. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 lali24 ***** válasza:

a csernobili baleset során nagyságrendekkel több nukleáris szemét került a levegőbe, mint a kísérleti atomrobbanások esetében.

a föld és a víz alatti robbantásoknál elenyésző mennyiségű a szennyeződés, a légkörieket pedig elég korán betiltották, pont azért, hogy elkerüljék a jelentős szennyezést.

2019. jún. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetnek a kísérleti robbantásokat nem lakott területen végzik...
2019. jún. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a különbség hogy egy atombombában pár kiló hasadó anyag egy pillanat alatt elbomlik, míg a chernobili katasztrófában egy évek óta működő 3,2 GW-os atomreaktor összes megtermelt atomhulladékának jelentős része került a környezetbe.
2019. jún. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4 Nem, szerencsére alig több mint 3%-a került ki a környezetbe a csernobili reaktormagnak. Ha tényleg a mag jelentős része szétszóródott volna, akkor mi nem nagyon léteznénk...

Egy atombombába kell 60-70 kilogramm urán, míg a csernobili reaktorban volt 190000 kilogramm urán és 1700000 kilogramm szintén erősen sugárzó grafit. Ha az mind kikerült volna, akkor nekünk annyi!

2019. jún. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Pl. az is a különbség, hogy a robbantás az direkt van. Ezért robbantás és nem robbanás. Egy kísérleti robbantásnál meg lehet kalkulálni, hogy mi történik.

Na a csernobili az nem szándékos volt.


És nagyon nem mindegy, hogy egyszerre 3 kiló vagy 3000 kiló radioaktív anyag adja a sugárzó löketet. A mennyiségeket nem tudom, de nagy volt a különbség.

2019. jún. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Kőbalta22 ***** válasza:
100%
A legnagyobb különbség, hogy Csernobilba nem volt atomrobbanás, hanem gőzrobbanás volt. A szennyező anyag, is másképpen került ki a környezetbe.
2019. jún. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Alex Fly ***** válasza:
69%
Körülbelül annyi mint a lefekvés és a pofáraesés között...
2019. jún. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a lényeget előttem már leírták, én csak kis kiigazítással élnék, eme sorodat illetően:

"És nem értem arról a több tucat föld feletti, alatti és vízalatti robbantásról miért nem beszél senki, amit világszerte csináltak a nagyhatalmak?"


Egymagában csak az USA több mint 1000 kísérleti nukleáris robbantást végzett az előző évszázad második felében, amiből több mint 200 volt légköri robbantás. A többi országról, nagyhatalomról (köztük az oroszokról) pedig még szó sem volt. Szóval az a "több tucat" az igazából nagyon-nagyon sok tucat volt, világszerte. Mégis élünk és virulunk, sehol sem lakhatatlan bolygó emiatt.

2019. jún. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja, a link lemaradt:

[link]

2019. jún. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!