Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ti mit tudtok arról hogy Kína...

Toth Imre 93 kérdése:

Ti mit tudtok arról hogy Kína szeretne egy mesterséges Holdat kilőni a Föld közelébe hogy helyetesitsék az utca fényeket? Én a YouTube-on láttam egy külföldi csatornán.

Figyelt kérdés
2019. júl. 25. 16:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
hogy kamu
2019. júl. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Még dolgoznak azon, hogy csak és kizárólag az utcákat világítsa meg, hogy az emberek a meló előtt éjjel tudjanak nyugodtan pihenni.
2019. júl. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Körülbelül azt szólom, hogy nulla fizikai ismeretekkel ez kellően izgalmas tud lenni. Ám ahogy egyre több tudással rendelkezünk e területen, annál inkább kezd a megmosolyogtató kategóriába kerülni. Persze csak addig, míg rá nem jövünk, hogy mennyi a hiszékeny ember. Akkor kezdünk elkeseredni, mert megértjük, hogy esetleg az emberiség önnön pusztítását teheti fő célnak, és a kevés, aki ezt látja, semmit sem tehet (akkor már).
2019. júl. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Azért kíváncsi lennék hogy a fizika ilyes fajta nem ismerete hogy vezetne ahhoz hogy saját magamat elpusztitsam és azt is hozzá teszem hogy azzal hogy okoskanak próbálod beadni magad attól nem változik meg a hitem, hisz azon kívül hogy konkrétan hülyének nézel semmivel mem cafoltad meg egy ilyen technologio hitelesseget.
2019. júl. 25. 19:34
 5/17 anonim ***** válasza:

[link]

Amúgy én is hallottam róla.

Olyan szinten zavarná össze az egész élővilágot, hogy mehetnénk rögtön a levesbe.

2019. júl. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

Ha azt akarják, hogy meg tudja világítani mondjuk egyes nagyvárosait, akkor kis (0) inklinációjú geoszinkron pályára kellene állítani a műholdat, hogy a Nap fényét le tudja tükrözni. Ezzel lehet az a baj, hogy így este a műhold is az éjszakai oldalon van, tehát a Föld takarja a Napot. Bár lehet, hogy a geoszinkron pályán már nem takarná ki teljesen a Napot a Föld, ezt nem tudom, nincs kedvem utána nézni. Mindenesetre elég sok tükröző felület kellene arra a műholdra ami elég lenne a nagyvárosok megvilágítására, gyanítom ekkora műholdat még nem épített senki.

Arról a problémáról sem kellene megfeledkezni, hogy egyáltalán gazdaságilag megérné-e? Ugyan a műhold gyakorlatilag (földi) enrgiafelhasználás nélkül tudná biztosítani az éjszakai fényt, de az utcai világítást akkor is ki kellene építeni és karbantartani, mert egy esetleges műhold hiba elhárítása, sokkal több időt vesz igénybe, mint becsavarni egy új izzót.

2019. júl. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 hollófernyiges ***** válasza:
65%
És mi van felhős időben?
2019. júl. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Wadmalac ***** válasza:
74%

Ilyen távolságból megfelelő pontossággal irányítható fénynyalábot csak lézer tud produkálni.

Az meg elég energiafaló jószág, főleg ilyen léptékben. A tükör-ötlethez mérhető felületű napelemterület talán ellátná elegendő energiával.


Nem mondom, hogy nem megvalósítható, inkább azt mondanám, hogy tutira nem kifizetődő.


Nekem erről az 1930-as évek náci haditudósainak haláltükör-koncepciója jut eszembe.

Ha meg tudták volna csinálni (persze esély sem volt rá, nem hogy pénz és technika), az tudott volna talán egy holdfényhez mérhető éjjeli fényt produkálni hőgyilkos sugár helyett.

2019. júl. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 TappancsMancs ***** válasza:

Nagyon keveset lehet tudni róla, alig közöltek valamit a kínaiak. Mint előttem is írták, elvileg a Föld árnyéka kitakarná, de néztem pálya saccolást Chengdu városához - csak saccra :) kiszámolni azt nem tudom - és ott nem kerülne árnyékba, de csak geoszinkron pályán.


Minden esetre a közölt pályamagasság valahogy nem stimmel, mert 500 km-t mondanak, de az csak kicsit lenne az ISS fölött (400km) és nagyjából ugyanúgy belekerülne a Föld árnyékba, akkor meg hogyan tükrözne, szóval ez fura benne. A geoszinkron pálya meg 35 000 km magasság, sőt az már inkább nevezhető távolságnak.


Itt a pályamagasságokról kép, az ISS az nagyon alacsonyan kering és a fölött lenne, míg a geoszinkron pályák nem kicsit vannak fölötte.

[link]


Vagy téves a közlés a sajtóban a magasságról. Mindenesetre nem jön össze a közölt 500 km-es pályamagasság és az, hogy ott miként lenne a folyamatosan a város fölött, amihez jóval nagyobb magasságban kellene lennie. És az sem stimmel, hogy ilyen magasságban ha árnyékba kerül, akkor hogyan tudna napfényt tükrözni. Zavarosnak tűnik, de szerintük működne, csak nem tudni túl sokat róla, de azt mondják már tesztelik.


Egyébként egy hajnali világosság lenne csak a terv, és nem nappali világosság, mert ahhoz egy városnyi tükör kellene, hogy a teljes napfényt tükrözze le. A tervük egy kisebb tükör lenne, ami elszórva hajnali világosságot tudna csinálni, és lényegében a naplementét összekötné a hajnalig egy azonos megvilágítottsággal.


Na és tényleg már tiltakoznak az éjszakai állatok és az emberek bioritmusának megzavarása miatt. A megtérülését a városi világításon látják, ami Chengdu esetében évi 170 millió dollár megtakarítást jelentene, így elvileg megérné. És Chengdu nagyon fejlett város, és úgy általában a kínaiak nagyon kikupálódtak :) olyan nagyvárosaik vannak ami Magyarországon egy sincs. Gondolom akkor Chengdu éjszakai megvilágítása sem kicsi.

2019. júl. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Wadmalac ***** válasza:
74%

#9:

Nos, ha mondjuk csak 2-3 órára kell fény, akkor esetlegesen egy geoszinkronhoz képest alacsonyabb, kétszeres keringési sebességű pálya is alkalmas lehet, úgy, hogy 12 óránként menjen el a cél felett.

Csak akkor a célzás mocskos módon bonyolódik.


Én azt tippelem, hogy a már tesztelik földi teszteket, illetve maximum egy pár négyzetméteres próbatükör lehet szondán, csak akkor fura, hogy a fellövést nem jelentették be (mondjuk az ilyen államberendezkedésnél volt már rá példa, hogy csak a sikerek kerülnek bejelentésre utólag).

2019. júl. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!