Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Mensa HungarIQa teszten...

A Mensa HungarIQa teszten milyenek számit a 125-129 közötti IQ-pont? Van esély szerintetek arra, hogy jövőre sikerülne a 130 fölé mennem ( amikor írtam akkor nem voltam teljesen, friss és üde )?

Figyelt kérdés
2019. júl. 30. 20:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Mivel nem sikerült felfogni, hogy mit is jelent a 125-129-es közötti IQ szint, ezért az is lehet, hogy kevesebb fog sikerülni.
2019. júl. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
#1 tudom, hogy jónak számit de amelett, hogy nem voltam teljesen, friss és üde csak az érdekel, hogy ha következőnek kipihenten megyek el akkor jelent anyit, hogy meglegyen a 130 fölötti IQ pont
2019. júl. 30. 22:23
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Amikor megírsz egy IQ tesztet, akkor az adott pillanatban mért gondolkodásodat méri fel.


Ha holnap elmész, az is lehet, hogy 160-at írsz, mert igazából képes lenne 160-at összehozni ha éber.


De ott van a másik verzió is (igaz, matematikailag kisebb az esélye), hogy mivel nem tudtál gondolkozni, tippeltél és pont összejött. Amikor meg kipihenten mész, tudásod szerint fogod a rosszat jelölni.

2019. júl. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
#3 a legtöbbre biztosan írtam a választ, pontosan nem tudom, hogy mennyinél tippeltem de nem soknál
2019. júl. 30. 22:40
 5/16 anonim ***** válasza:
36%

Mégis mit számít az, hogy egy teszten, ami bizonyos kognitív funkciókat mér éppen mennyi pontot érsz el?

Változik attól az életed (a folyamatos szellemei maszturbálástól eltekintve)? Olcsóbban kapod a pékségben a kiflit? Kevesebb spamet kapsz a postaládádba? Tovább marad tiszta az alsóneműd? Vagy mégis mi a fene fog történni attól, ha ennyi vagy annyi pontot érsz el?

2019. júl. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Az IQ serdülőkor után már nem nagyon fejlődik. Persze, az éppen aktuális fizikai és mentális állapot befolyásolhatja, de azért extrém ritka olyan mértékben, ahogy az előző írta. De egy kategóriát simán fejlődhet az ember. :) (Meg aztán a véletlen-faktornak is van egy kis szerepe.) A 140-et valószínű soha nem éred el, de a 130-at elcsípheted. Hajrá!
2019. júl. 31. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
130 az nem túl magas, azzal sokra nem viszed.
2019. júl. 31. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Wadmalac ***** válasza:

Amikor én írtam, valami hasonlót produkáltam, szintén nem intellektuálisan top állapotban.


Így én is tervezem a megismétlést, hátha.


De tudom, ha át is megyek a léc felett, az tulajdonképpen nem jelent semmit, ami a hétköznapi életben bármiben segít.

Némi belső önbizalmat biztosan tud adni, plusz bekerülhetsz vele egy olyan közösségbe, ahol azért nem éppen ergyák gyűlnek.

De ennyi. Az eredményed mutogatásával nem fogsz más pozitívumot elérni, az emberekből általában inkább negatív reakciót vált ki, ha valaki az IQ-jára hivatkozik, még általában álláskeresésnél is inkább hátrány (a főnökök nem szeretnek "butábbak" lenni az alkalmazottaknál.

2019. júl. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#8 nem menőzésből akarok bekerülni ( ezt az eredményemet is csak 7-en tudják- nagyon közeli hozzátartozóim-), csak szeretnék a része lenni, ha sikerülne
2019. júl. 31. 14:09
 10/16 anonim ***** válasza:
61%
Én pl. 140-est írtam, ami azt jelenti, hogy az emberiség legfelső 5%-ába tartozom, 350 milliomod magammal ezen a Földön. Nem olyan nagy dicsőség. Pláne úgy, hogy ez csak egy részképesség, semmi lényegesetnem árul el rólam. Olyan, mint ha 20 centinél nagyobb lenne a fütyim.
2019. júl. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!