Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Igaz az állítás, hogy a fehér...

Igaz az állítás, hogy a fehér bőrű embereknek van egy jellegzetes illata a barna bőrű emberek számára - ha igen, mi a biológiai indoka (részletek lent)?

Figyelt kérdés

TILOS A RASSZIZMUS!!!


Amikor még kb 20 éve voltam általános iskolás, mesélte a tanárnőnk ezt a tényt.


Nem furcsa vagy kellemetlen szagot éreznek, csak valami különös illatot - minden fehérnél ugyanazt. Ez igaz?


Ha igaz, biológilag ők miért érzik ezt? Mi az a dolog bennünk, amit nem érez egy fehér egy fehéren?


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2019. aug. 10. 17:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Előbb az állítás hitelességét kéne igazolni, mielőtt magyarázatot keresünk rá.
2019. aug. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Sajnos a tanárnőt már nem tudom megkérdezni, de hátha valaki el tudja mondani, ez igaz e.


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2019. aug. 10. 17:23
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

Keress rá a külföldi szakirodalomban.


A tudomány nyílt, így ha volt ilyen tanulmány, akkor annak nyoma kell legyen az ncbi.com-on.


Ha nincs, akkor a tanárnőd ostoba volt. Sajnos nagyon gyakori, hogy a tanárok irtózatos blődségekkel traktálják a gyerekeket.

2019. aug. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyakran dolgozok együtt fekete bőrű afrikaiakkal, és ha megizzadnak, tényleg furcsa szaguk van, úgy értem, az én magyar orromhoz képest. Kicsit csípősebb, kesernyésebb izzadságszag, mint amit a magyaroknál megszoktam. Nem nagy különbség egyébként, és egy idő után ugyanúgy hozzászokik az ember, mint bármi már illathoz.
2019. aug. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
...ja, és azt akartam ebből kihozni,hogy akkor gondolom, én is furcsa szagú vagyok nekik.
2019. aug. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Fehérként én is érzem a feketék érdekes illatát, gondolom ez forditva is működik.
2019. aug. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is érzem a feketék és ázsiaiak speciális illatát/szagát. Gyakran dologozom mindkettővel. Az izzadtságszaguk is kicsit más, meg az "alap" szaguk is kicsit más, mint a miénk. Gondolom ők is éreznek valami specifikus fehér ember illatot/szagot.
2019. aug. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Empirikus alapon tehát létező, de nem bizonyított jelenség.


Ha magyarázatot kéne találni, akkor elsősorban ugye jelentősen különbözik a bőrtípus. Emiatt más lehet az izzadtság és faggyúmirigyek aránya a bőrben. Más lehet genetikailag az izzadtság és a faggyú összetétele, ami szembetűnő szagkülönbséget okoz.


Eleve az izzadtsággal ezer féle vegyület távozhat a bőrből, ami jelentősebb fenotípus vagy rassz különbségnél eltérhet.


A szaglásunk egy nagyon ősi és bonyolult kódolású rendszer, emiatt ilyen apró eltérések is számítanak. Arról már nem is beszélve, hogy az elterő környezetű bőr, eltérő baktériumkultúráknak kedvez. Illetve a bőrben számtalan miniatűr élőlény él mindenkiben. Mindenkiben vannak bőratkák, amiknek a kolóniaáit elvileg örököljük. Ez is eltérő szagot eredményezhet, mert számtalan faj létezik. Az elhalt bőrszövettel táplálkoznak.


Emellett genetikailag erősen különbözik az immunrendszer. Ez a feromonrendszerrel együtt speciális szagmarkereket fog adni. Ez rasszon belül is érvényes, egyes nők adott férfiak natúr szagát rettentő erősnek és vonzónak találják.


Akkor képzeljük csak el, egy idegen rassz mennyire más lehet.


Még lehet ezer féle indokat is.

2019. aug. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ezt egyébként nem a Gyökerekben írta a könyv írója? Abban volt az, hogy a fehéreknek van egy sajátos szaguk, nem?

[link]

2019. aug. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a különös szag hiánya van meg a fekákhoz képest.
2019. aug. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!