Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Átlagosnál magasabb háttérsugá...

Gykroland33 kérdése:

Átlagosnál magasabb háttérsugárzás okozhat emésztési problémákat, bél gyulladást?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Átlagosnál magasabb, de még normál tartományban lévő háttérsugárzás (0.25-0.30 mikrosievert) okozhat gyulladásos tüneteket?


Kb. Fél éve régi építésű lakásban lakok, ahol magasabb a háttérsugárzás, azóta emésztési, bélgyulladás szerű tüneteim vannak, elképzelhető, hogy emiatt?



2019. aug. 13. 08:59
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Ha nem a sugárzás okozza lehet a vízvezeték csövek.. régi ólomból készültek... De szerintem annak sem kéne befolyásolnia..


Túl kevés?? Miért mekkora sugárzás okoz tüneteket?? Például gyulladást?

2019. aug. 13. 11:46
 12/32 dellfil ***** válasza:
100%

"Nem pszichés szerintem, mert már több mint 4 hónapja nem foglalkoztam sugárzással..."

"Hajhullás stb. "még" nincs."

Nem "pszichés"...? Mi? Dehogynem. Bocs, ha felb... bosszantottalak. De ez van. :)


dellfil

2019. aug. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Napokban olvastam, hogy Orosz katonaság véletlen felrobbantott egy atom rakétát.. megemelkedett a háttérsugárzás, ami meg is haladta az átlagot.. gondolom hosszútávon nem egészséges a magas kisugárzás.. mit lehet tudni, lehet én érzékenyebb vagyok rá, tegnap pl. 0.37usv/h is mértem.. az egyetemi professzor annyit mondott számoljam ki átlag mennyi sugárzás ér egy nap és azt vessem össze az előírt megengedettel.. szerinte ezek az értékek magasak
2019. aug. 13. 12:26
 14/32 A kérdező kommentje:
Szerintem engem jól átbasztak ezzel a lakással, évekig nem lakta senki, gondolom nem véletlen.. most meg jó pénzért eladták
2019. aug. 13. 12:34
 15/32 anonim ***** válasza:

Csak szólok, hogy a normál háttérsugárzás NÉGYSZERESE FÖLÖTT lesz csak káros.

A normál háttérsugárzás duplája kifejezetten javítja az egészséget!

Valószínűleg azért, mert beindítja az immunvédekezést.


Viszont azt igen nehéz megmérni, hogy egy adott sugárzás mekkora megterhelést jelent neked. Igazából nem is az számít, hogy milyen a besugárzás - ennél 𝐬𝐨𝐤𝐤𝐚𝐥 fontosabb az, hogy a szervezeteden belül kialakul-e valamilyen sugárzó góc - pl. ha lenyelsz vagy belélegzel sugárzó anyagot.

ERRE kell nagyon figyelni.


Nálad viszont 99%, hogy pszichés hatás van, a maradék 1% pedig kémiai hatás lehet.

2019. aug. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Nem kell azonnal hülyének nézni az embert, ehhez mindenki nagyon ért!! Egyébként van egy nagyon vastag áram kábel a tetőn, amiből az előző lakó lopta az áramot, feltehetőleg el kell távolítani, mert annak a kisugárzása sem egészséges! Arról c nem is v beszélve, hogy ha víz éri még meg is rázhat.
2019. aug. 14. 14:42
 17/32 anonim ***** válasza:

"mert annak a kisugárzása sem egészséges!"

Te nem vagy jól.

Normál 220V-os vezeték EGY méterről már nem veszélyes. Egy picikét sem.


Ami pedig az ólomcsöveket illeti: az ólom VÉD a sugárzástól és NEM SUGÁROZ.

Csak persze mérgező.

Szóval ennyit a sugárzás és a mérgezés arányáról.

2019. aug. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Egészen biztosan a vezetékes ólomcső véd majd meg a sugárzástól 👌 .. nem szigetelt, osszetákolt szar van ott, nem akarom, hogy leégjen a ház, úgyhogy az ElMŰt már értesítettem! Minden kockázati tényezőt kiiktatok.
2019. aug. 14. 14:55
 19/32 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ne vedd sértésnek, de nézz utána a rögeszme fogalmának.

Meg a hipochondriának.


Értsd meg, az ilyen pszichés dolgokkal pont az a baj, hogy a páciens rendíthetetlenül hiszi, hogy úgy van, ahogy nincs.


Valld be magadnak, pont azért ide írsz, nem orvoshoz mész, mert tudat alatt te is tudod, hogy megmondaná, nem ettől van a bajod.

2019. aug. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Nem fogok vitatkozni olyan emberekkel, akik szándékosan (pszichológiailag manipulálják) hülyének próbálják nézni a másik embert.. Én lakok és Én érzem, tud valami nem stimmel! Rövidesen jó pénzért eladom, aztán majd meglátjuk másnak is "csak pszichés" tünetei lesznek-e.. de az maje legyen az ő baja 🤟
2019. aug. 14. 15:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!