Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen tudások, képességek...

Milyen tudások, képességek kellenek ahhoz, hogy valaki megéljen a természetben?

Figyelt kérdés
És ezt hol lehetne manapság kivitelezni. Csak mert eléggé érdekel.

2019. aug. 16. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:
2019. aug. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik kedvenc túlélő sorozatom az Önkéntes számkivetett. Ebből sok hasznosat megtudhatsz a témával kapcsolatban.
2019. aug. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket. :) Én hosszútávon képzelem el ezt az életmódot. Nekem anno a Túlélés törvényei tetszett nagyon :D
2019. aug. 16. 16:52
 4/10 anonim ***** válasza:
Nemrég ment a Viasat Explore-on egy sorozat, Alaszkában fákon éltek férfiak, mindent a vadonból szereztek, az is nagyon jó és tanulságos volt.
2019. aug. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#1, igen, ismerem a csatornát :). Szerintem már minden videóját megnéztem, nem is egyszer.
2019. aug. 16. 16:59
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon ez kivitelezhetetlen egyrész azért mert nagyon sűrűn lakott tehát nem tudsz egyedül lenni, másrészt mert nagyon kevés az iható víz.


Ha az erdőben elkezdesz valamit építeni, akkor azért bazi nagy bírság jár.


Mielőtt remeteségre adod a fejed azt javaslom, hogy menj el mondjuk 3 napra sátorozni. Nagyon sok ilyen emberrel találkoztam, aztán amikor kimentünk az erdőbe akkor a legtöbb azonnal visszakozott mert csíp a csalán, csíp a bogár, ragad a testem az izzadtságtól, nyomja a vállam a hátizsák, nappal túl meleg van, éjszaka fázok stb stb stb.

2019. aug. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez általában hatalmas önbecsapás. Előttem van egy puukko, a Marttiini gyártmánya. Ha egy ilyen viszel magaddal, akkor nem te mész a természetbe, hanem veled megy másfél millió ember, akik az első fémöntéstől az első törékeny öntöttvason keresztül az acélgyártást erre a tökélyre vitték. A nyélről nem is beszélve. :)
2019. aug. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Az első képességet még nem szerezted be: önismeret. Anélkül pedig belehalsz.

Olvasd el a Robinson című klasszikus könyvet. Ez az úriember ugyancsak találékony volt, meg szerencséje is volt jó nagy adag, azonban mégis, legfőbb célja a hazajutás volt.

Az elsők között lévő nagy hiányosság például annak tudása, hogy az ember társas lény. Ebből következik, hogy egyedül nem éli túl. Az lehetséges, hogy rendkívül edzett, sok tudással rendelkezik, és nagyon hosszú ideig megvan egyedül. Ám ez csak azért lehetséges, mert a visszajutás lehetősége élteti. Ha ezt elveszni hiszi, vége. Beleőrül.

Nem ám a kajaszerzési praktikák a legfontosabbak. Az rövid távon megoldandó ugyan, de hosszabb távon rutinná válik és sokkal fontosabb kérdések kerülnek előtérbe.

2019. aug. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Rendszerezetten:


1) [link]

2) [link]

3) [link]

4) [link]

5) [link]

2019. aug. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszii az eddigieket, ment a zöld :D.

Nem egyedül szeretném megvalósítani :).

Utolsó, hallottaam ezekről a könyvekről. Papica csatornáját ismerem is, és ott is megnéztem minden videót nem egyszer. Van egy túlélős könyvem itthon, de majd idővel a részletekbe is beleásom magamat, és az adott témával kapcsolatos könyveket keresem meg. Emellett egy növényhatározó is jó szolgálatot teljesít. :D

2019. aug. 18. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!