Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Amikor elszívók egy cigarettát...

Amikor elszívók egy cigarettát és leveszem akkor mi történik a tüdővel mert olyan érzés mintha tágulna vagy feszítené valami szét?

Figyelt kérdés

Utána nézegetem nem találok róla semmi olyasmit.

Próbáltam már olyan cigarettát hogy kevesebb volt benne a nikotin mégis jobban nyomta a tüdőmet vagy egyáltalán nem is éreztem hogy le e veszem mégis meg szédültem tőle.



2019. aug. 22. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán mert tűzforró kátrányos füstöt szívsz le a tüdődbe, ami minden erejével azon küzd, hogy egy apró porszem se tudjon lejutni... nem ám sűrű füst.


Szokjál le, mert ez lesz a legkisebb problémád...

2019. aug. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom csak érdekelne hogy miért is van ez.
2019. aug. 22. 22:47
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Attól, ahogy halnak el a hörgőcskéid.

Amúgy ha nem dohányzol, akkor minek szívogatsz le dohányfüstöt a tüdődbe? Tudod, pont ezt a folyamatot hívják dohányzásnak.

2019. aug. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dellfil ***** válasza:

Na, kocabagós ne erőlködj, mert addig kísérletezel míg a végén rászoksz. Egyébként a nikotin az erősen addiktív anyagok közé tartozik.

Másrészről viszont a füstben levő, a szervezetre káros anyagok sorában viszonylag hátul kullog.

A kellemetlen érzést, amit neked - kocabagósnak - a cigaretta okoz, - valószínűsítem - nem a nikotin okozza. Hanem a cigarettafüstben lévő sokezer más méreg valamelyike. Viszont a szédülés a nikotinra vall. De mivel nem szokta a szervezeted a nikotint, így nagyon kis dózis is komoly tüneteket okoz. Van aki úgy okádik tőle először mint a murányi kutya. Persze csak a tényleg nagy nikotin dózisú cigitől.

(Csak itt zárójelben kérdem: Mi a túróért nevezed a füst leszívását, azaz a "letüdőzést" úgy, hogy "leveszem". Ez nekem baromi új.)

Na spongyát rá.

A helyedben nem "felnőtteskednék" azzal a k@rva cigarettával. Mint már említettem baromi nehéz abbahagyni. Abbahagyni, és többet NEM rágyújtani... Mert leszokni, ha már egyszer rászoktál, az... Önáltatás.

Legegyszerűbb, legkevésbé macerás, és nem utolsó sorban a legolcsóbb - NEM RÁSZOKNI. Stimmel?

Vigyázz! A piával együtt tompulnak a "kezdeti nehézségek". Ráadásul ugye, a piától okos, magabiztos, "én csak tudom mit csinálok" hozzáállású lesz a delikvens. A buliban a piázás mellé kötelező a cigaretta is. Nem?! Nagyon égő ha nem füstölsz, igaz?

Nos. Mindezek után el kell mondanom, hogy én negyvennyolc éve dohányzom. Egy alkalommal 3 azaz három hónapig nem dohányoztam. Ennek kb. harminc éve. Elég volt egy kis lelki válság, egy kis pia, és... Igen, azóta is rendületlenül szívom. Na később... vagy nem soká, lehet, nagyon megszívom... :)

Szóval hajrá. Ha rám hallgatsz, elgondolkodol. (Egyébként a dobozokon lévő "antireklámok" egész egyszerűen ízléstelenkedések, és sokszor az ellenkező hatást váltják ki, mint amire szánták.)

A túlzások, - a valami igazságmagot tartalmazó kijelentések szélsőségesen, abszolút tényként való interpretálása, - mindig határosak a hazugsággal.

Ezt azért vedd figyelembe.


dellfil

2019. aug. 23. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom egyáltalán csak meg figyeltem ezt az érzést volt hogy ki próbáltam egy darabig használtam de semmi több.
2019. aug. 23. 10:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is ezt mondtam az elején, most meg már 20 éve szívom azt a szart.
2019. aug. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!