Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szénben gazdag-e a Pilis-hegys...

Szénben gazdag-e a Pilis-hegység? Vagy az volt-e?

Figyelt kérdés

Egy ilyet találtam de nekem nem egyértelmű

[link]

Van-e erről jelenleg valami nem túl régi cikk, írás, publikáció?



2019. aug. 25. 20:34
 1/4 A nagy Levin ***** válasza:
Tudtommwl a Pilisben nincs szén, legalább is számottevő mértékben. Egyébként amit belinkeltél, az Borsod és Heves megyéről szól, a Pilis hegység pedig a Dunántúlon van Pest, illetve Komárom-Esztergom megyében.
2019. aug. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A nagy Levin ***** válasza:
* tudtommal
2019. aug. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Amit linkeltem a második oldalon írja:

"Pilis- és Budai hegységben végeztem földtani felvételeket."


Kérdésem arra vonatkozna, hogy van-e információ arról, hogy a terület felsőbb, Pilisszántó és Dömös közötti, az az a Pilis-hegység területe szénben gazdag volt-e?



Ez a weboldal inkább az alsóbb területeket tárgyalja, Pilisszentivánt és Pilisvörösvárt.


[link]

2019. aug. 25. 21:05
 4/4 anonim ***** válasza:
A pilis az mészkő hegység, van szén benne, de az lignit, ami egy kalap sz€r. Pilisvörösváron és Pilisszentivánon voltak bányák, csak rájöttek, hogy fölösleges kitermelni, mert egy rossz forintot nem ér az egész, emellé még páran bele is haltak. Most akarnak egy bányát nyitni Pilisszántón, ami olyan felesleges, hogy 2 forint haszna nem lesz annak az embernek aki megakarja nyitni azt a rakás szerencsétlenséget.
2019. aug. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!