Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mitől van az hogyha tüsszentün...

Mitől van az hogyha tüsszentünk a szemünk lecsukódik? Attól lehetséges hogy a szív 1 másodpercre leáll tüsszentésnél?

Figyelt kérdés
2010. júl. 13. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
egy, azaz 1 milisecundumra áll le a szív. amúgymeg van olyan ember, aki tud nyitott szemmel is tüsszenteni, van ilyen youtubeos videó, és nem esett ki a szemgolyója.
2010. júl. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
En is probaltam es megy nyitott szemmel.
2010. júl. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
akkor elnézést. csak nekem nem megy
2010. júl. 13. 20:41
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvben nem tudod kinyitni, de gyakorlatban ezt már megcáfolták.
2010. júl. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A kérdés még mindig az h mi az oka hogy a többséég nem tudja kinyitni a szemét?
2010. júl. 13. 22:57
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
azert h a nyomasvaltozas a koponyauregekben ne tolja ki a szemedet az uregeibol. ha erre edzel, sikerulni fog nyitott szemmel tusszentened anelkul, h elrepulnenek...
2010. júl. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
azta :O köszy a választ :) mindig is érdekelt ez a dolog
2010. júl. 14. 08:42
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Egyrészt orvosi kísérletek igazolják, hogy semmiféle rendellenes szívműködés nem tapasztalható tüsszentéskor, tehát a szíved nem áll le. Másrészt én valahol azt hallottam, hogy az orrüregből vezet egy vékony "üreg" a szemüreg mögé, amely tüsszentéskor megtelik nagy nyomású levegővel, és ez automatikusan lezárja a szemhéjjakat. Nem tudom mi igaz belőle.
2010. júl. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A szemhéjak lezárása egy reflex.
2010. júl. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Hiedelmek a tüsszentésről

A szívünk nem áll meg tüsszentés közben, mint azt sokan hiszik. Amikor a mellkasunk a tüsszentésre felkészül az erek összehúzódnak ugyan egy kicsit, és ennek hatására a szívünk ritmusa is megváltozhat, de semmi esetre sem áll meg.


A szemgolyóid nem ugranak ki a helyükről, mikor tüsszentesz. Sok ember reflexszerűen becsukja a szemét tüsszentés közben, viszont nyitva is hagyhatná, hiszen lehetetlen, hogy a szemgolyó tüsszentés hatására kiugorjon a helyéről. A tüsszentés hatására a szemgolyó alatti erekben ugyan megnövekedhet a vérnyomás, ez azonban nem elég ahhoz, hogy kilökje a szemgolyót.

2012. okt. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!