Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Blau Kind kérdésem: Egyszer...

Blau Kind kérdése:

Blau Kind kérdésem: Egyszer eljut a orvostudomány oda, hogy felfedezik az örök élet titkát?

Figyelt kérdés
... vajon hányan lennénk akkor? Túlnőnénk a bolygót?

2019. aug. 31. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem jut el, mert az 'orok elet' ertelmetlen, senki sem vagyik ra.
2019. aug. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Én vágyok rá, biztosan senki sem vagyok.
2019. aug. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
#2 dettó lol
2019. aug. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TR75 ***** válasza:
53%
Szerintem inkább van esélye a hardveres örök életnek, tudósok szerint a technológiai szingularitást elérve (vagy nagyjából akkor) megvalósulhat az örök élet. Nem a biológiai testben, hanem inkább hardver-szoftver szinten ("az ember feltölti a tudatát egy számítógépre - ami például robottestben lenne").
2019. aug. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem. Az orvostudomány már eljutott oda, hogy tudja, az élet nem örök. Konkrétan az emberé úgy 150 év körül mindenképpen véget ér. Így működnek a vegyi folyamatok.
2019. aug. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%
Sosem fog eljutni odáig. Örök életet Isten kínál.
2019. aug. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Semmi nem örök, jelenlegi állás szerint, még a világegyetem sem. Nem is lenne jó örökké élni!
2019. aug. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A jelenlegi anyag sem örök! Idővel széthullik, átalakul mássá.

Természetesen majd lesz olyan, hogy hosszú élet. Ezt azt jelenti, hogy magadtól nem halsz meg. Nyilván időnként karbantartás kell.

A kérdés az, hogy mennyire fogsz emlékezni az életedre. Mert ha nem nagyon, akkor miért élsz? Ha azt sem tudod már, hogy 500 éve mi történt, vagy 5000 éve?


A másik probléma, hogy hogyan tudsz majd alkalmazkodni az egyre gyorsabban változó világhoz?

Képzeld el, ha most itt megjelenne egy unga-bunga ősember, milyen problémák lennének belőle?

2019. aug. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!