Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mitől jelezhetett a bolti...

Mitől jelezhetett a bolti lopásgátló kapu, ha a vásárolt ruhában nem volt lopásgátló matrica?

Figyelt kérdés

Egy üzletben két kabátot és két pólót vettem ma. Ott fizetéskor levették a műanyag lopásgátlókat a ruhákról. Ezután bementem egy másik ruhaüzletbe. Ott nem vettem semmit, és bár amikor bementem, nem sípolt a lopásgátló kapu, de amikor jöttem ki, akkor már igen! A biztonsági őr belenézett a szatyromba, látta, hogy nem ott vásárolt áruk vannak benne és elengedett.


Ezután visszamentem az eredeti boltba, ahol vettem a ruhákat, hogy nézzék át, mert valami lopásgátló benne maradt a ruhákban, mert becsipogott a másik üzletben. A pénztáros megnézte, de mondta, nem maradt a ruhákban semmi. Az ő kapujuk nem is jelzett be, sem befelé, sem pedig kifelé jövet!


Hazamentem, az összes címkét kivágtam a ruhákból, átnéztem alaposan, de egyikben sem volt lopásgátló matrica.

A kabátok zsebeit is kiforgattam, sőt áttapogattam még a bélést is, hogy bele lehet-e valami varrva, de semmit nem találtam én sem!


Akkor mégis mi csipogott be? :(


Semmi más nem volt nálam, csak a pénztárcám, a lakáskulcsom, a telefonom meg ezek az új ruhák.

Ráadásul a biztonsági őr előtt belengettem a szatyrot a kapun, az sípolt be, és abban csak az említett ruhák voltak, semmi más. :S



2019. szept. 14. 16:32
 1/6 anonim válasza:
19%

A legtöbb kapuban van egy olyan funkció, hogy minden X. be/ki lépőnél jelezzen, szúrópróba szerűen.

Illetve, az eladónál és az őrnél is szokott lenni távirányító, amivel bármikor csipogtathat.

2019. szept. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer egy két nappal korábban vásárolt TikTak-os doboz csipogott be csak kifelé :) Mikor már a negyedik boltban is így jártam, kihasználtam, hogy különösen jó fej a bizti őr, és mondtam, járjunk utána. Egyesével lóbáltuk meg a kapunál a kézfertőtlenítőt, cukorkát, minden vacakot. Így derült ki. Vannak rejtélyes esetek is :)
2019. szept. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Volt rajta lopásgátló csak te nem vetted észre. Egy RFID chip nagyon kicsi rajta meg az antenna mint egy hajszál.

Persze vannak a nagy bumszli lopásgátlók is, de azok azért nagyok hogy könnyen leheseen kezelni és újra lehessen hasznosítani.

2019. szept. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kivágtad a címkéket? :)
2019. szept. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3:Nem volt rajta lopásgátló. Tudom, hogy néznek ki ezek, hiszen nem egy ruha címkéjérōl vágtam már ki ōket régebben, és az elōzō munkahelyemen is használtunk ilyet. Ezeken a címkéken semmi nem volt, a ruhákba bevarrt címkék textil anyagúak voltak, rajtuk semmi matrica. Az árcetlik papírok, de azokon sem volt semmi pluszban ráragasztva. Megvizsgáltam, sima papírlap, nem is dupla, hogy közé legyen rejtve.

Ráadásul, ahogy írtam, visszavittem az elōzō helyre, ott a pénztáros is megnézte és azt mondta, hogy nincs benne lopásgátló, és a kapu sem jelzett. Ha maradt volna benne valami, akkor náluk is jeleznie kellett volna, nem?

2019. szept. 15. 02:14
 6/6 anonim ***** válasza:
85%

Egyes őröknél és talán a pénztárosnál is van olyan jeladó, amivel elindíthatja a riasztást.

Ennek az az oka, hogy a legtöbb helyen figyelik a vásárlókat, kamerával, meg vásárlónak álcázva is előfordul és ha valami gyanúsat észlelnek, akkor a legegyszerűbb kimenetkor beindítani a riasztót, így senki nem tehet panaszt, hiszen bejelzett a gép, nincs vita az ártatlanul gyanúsításért.

Talán az eladónak lett gyanús a ruhákkal tömött szatyrod, vagy más oka volt, de kíváncsiak lettek rá, mi van benne és így megnézhették, mert ők maguk nyomták meg a riasztó indítóját.

2019. szept. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!