Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tizedes vessző nem egyértelmű...

Tizedes vessző nem egyértelmű jelzéséből adódóan adódott már komoly problémátok?

Figyelt kérdés

5 255 szóközzel elválasztva az egyértelműen az csak is ötezer kétszázötvenö5 lehet.

viszont

5,255 és

5.255 az még ugyanúgy lehet ötezer kétszázötvenöt de öt egész kétszázötvenöt század is.

Orvosi papíron megtévesztő lehet és komoly gondokat okozhat.

Külföldön halottam ilyen esetről. Veletek volt ilyen?


2019. szept. 20. 04:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*ezred
2019. szept. 20. 04:15
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
nem, mert a számok helyesírásánap pont ezért vannak szabályai
2019. szept. 20. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

"öt egész kétszázötvenöt század is."


ezred. nem század, ezred.


egyébként nem. azért nem, mert tudja az ember, hol van és mit olvas. mi tizedesvesszőt használunk és pontot az ezres elválasztásra, az angolok pont fordítva. ennyi a titok. ha ez gondot okoz, akkor komoly bajok vannak .

2019. szept. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Volt.
2019. szept. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Feladatmegoldásnál fordult elő, hogy kitettem a pontot az elválasztáshoz, amit automatikusan be is ütöttem a számológépbe, utána csodálkoztam, hogy miért nem jött ki az, aminek ki kellett jönnie, pedig a számításban nem volt hiba.
2019. szept. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Komoly problémám nem adódott, inkább csak apróbb kellemetlenségeket okoz, mivel sokat dolgozom különböző forrásokból származó tabuláris adatokkal.

Én támogatnám, hogy átálljunk egy egységes jelölésmódra, ami értelemszerűen a Föld népességének és legnagyobb gazdasági erejű országainak többsége által használt tizedespont lenne.

2019. szept. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Magyarban a tizedes jegyek előtt vessző van, az ezresek előtt pedig pont. Angolban a tizedesek előtt pont van, az ezresek előtt vessző. Akinek rááll a szeme nem keveri össze, illetve az excel automatikusan átformázza a területi beállítások alapján.
2019. szept. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem, de egy néninek 0.25 mg gyógyszer helyett 2.5-öt adtak, és jól meghalt.
2019. szept. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Apróbb kellemetlenségek voltak eddig HTML táblázatok automatizált adatfeldolgozásánál.


"Akinek rááll a szeme nem keveri össze, illetve az excel automatikusan átformázza a területi beállítások alapján."


Ha automatikusra vagy számra van beállítva a cella típusa, ha a belső modell szerint számként van tárolva és nem szövegként. Illetve nem szokás ugyan meg nem láttam rá példát de elvileg el lehetne tolni csv fájlban, ha nem is feltétlen excel de valami program kimenete csv fájlt eredményez és azt beexportálva más nyelvterületen.

Csak érdekességképpen ANSI C-ben ezres elválasztására ' jelet lehet használni vagyis 12'234 például ami ugye nem 12.234 .


"Orvosi papíron megtévesztő lehet és komoly gondokat okozhat."

Nem nagyon vezet eredményre azt "lebokszolni", hogy melyik szintaxis legyen mindenhol egységesen, az eltérő nyelvterületek ragaszkodnak a sajátjukhoz még ha hosszútávon megtérülő gyakorlati előnyt nemigen tudnak mondani akkor is, ezek kvalitások. Egyébként marha egyszerű megoldás adott lenne ilyen említett orvosi papír esetében mint a sárga csekken már régen kitalálták hogy szövegesen is meg számjegyekkel is tüntessük fel.

2019. szept. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Magyar nyelven tizedes vessző van. Így tanítják, ezt írja elő a szabály - és hát ehhez tartsa mindenki magát. Akár írja, akár olvassa. Ha kétség merül fel az olvasóban, kérdezzen! Ennyi.
2019. szept. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!