Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Mennyei királyság című...

A Mennyei királyság című filmben csak szerintem lehetetlen ahogyan az ostromtornyokat feldöntötték?

Figyelt kérdés

Szerintem a csáklyák vagy az ostromtorony oldalsó deszkáit tépte volna ki,vagy csak simán elszakad a kenderkötél a hatalmas rántástól.

Vagy lehetséges volna így feldönteni egy faszerkezetet?


2019. szept. 20. 23:03
 1/5 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
ugyan nincs meg a jelenet de gondolom az ostrom toronynak is van váza (vastagabb gerendák) a kötél is lehet kellően vastag, maga a torony szerintem elég borulékony, kis alap hoz viszonylag nagy magasság társul
2019. szept. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]


Erről a jelenetről lenne szó.

2019. szept. 21. 00:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Életszerűnek tűnik a jelenet. Az ostromtornyokat a kiugró szögletes bástyákról oldalra rántották el. Ez azért lényeges, mert a tornyok talapzatai szemből-hátul voltak megerősítve borulás ellen, mivel előre tolták, illetve harc közben a várfalról csak szemből hátrafelé lehetett kibillenteni az egyensúlyából. A tornyoknak utat kellett építeni a várfalig, mindezt a védők nyílzápora mellett, ez is amellett szólt hogy oldalra nem nagy támasztéka lehetett, életszerűtlen lett volna egy sztrádát építeni. Valószínű, ha a torony a falig ért volna, akkor az ostromlók oldalról is kitámogatták volna hosszú rudakkal hogy stabil legyen, de ez mozgás közben nem lehetséges. A filmben még mozgás közben mielőtt a falig elértek volna a tornyok, borították el őket.
2019. szept. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,akkor ezek szerint én voltam túl szkeptikus ezzel kapcsolatban :)

Egyébként az egyik kedvenc filmem,csupán ez így most szöget ütött a fejembe,hogy vajon lehetséges-e.

2019. szept. 21. 23:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezen már én is gondolkodtam, először kb. 12 éve láttam a filmet, és már akkor is eszembe jutott. Én nem tartom lehetségesnek.


Egyrészt, egy ilyen akció előkészítéséhez szerintem napok kellenek, pont mindent a helyére tenni, kitalálni, hogy működjenek ezek a szerkezetek stb. De mi a garancia, hogy pont arra jönnek majd az ostromtornyok, amerre számítanak rá? Pl. nem mindegy, hogy 100-re közelebb áll a torony vagy messzebb, ahol az íjpuska és a kötélre erősített ellensúly fel van állítva. Ha a torony közel van, akkor az ellensúly túl nagyot zuhan, esetleg a földre esik anélkül, hogy megrántaná a kötelet. Ha pedig távol van a torony, akkor az ellensúly nem fog sokat zuhanni, és fel sem dönti a tornyot.


Egyébként szerintem a valóságban egy ilyen ellensúly még egy mai drótkötelet is elszakítana, ha 1 darabon függne és lehajítanák egy falról, nemhogy egy középkori kötelet... Még mai liftek is kb. 500 kg-ig biztonságosak, pedig azokat nem 1 drótkötél tartja. (persze a lifteknél van azt hiszem 8-szoros biztonsági ráhagyás, vagyis a drótkötelek 8X több súlyt bírnak el, mint ami a liftre van írva, de ezt most hagyjuk). A filmben lévő 1 db kötélnek el kellett bírnia azt, hogy lezuhan a kőtömb, ami megrántotta a kötelet, ezután pedig az ellensúly tömegét kellett tartania, plusz elhúzni a tornyot. Hagyjuk már...


De ha a kötél bírta volna, abban igazad van, hogy szerintem is csak a torony falát szakította volna ki, magát a tornyot nem hiszem, hogy eldöntötte volna. Egy ilyen torony eldöntése úgy, hogy tele van emberekkel, még egy mai mérnöknek is kihívás lenne egy db. kötéllel, egy kőtömbbel és egy íjvetővel (vagy skorpió vagy nem tudom mi a neve). De biztos nem csak annyi, hogy belelősz a torony falába, és a másik oldalon pedig lehajítasz egy kőtömböt. Egyébként magának a kőtömbnek a hajítása is komoly mérnöki feladat, hogy függőlegesen essen, olyan szépen, ahogy a filmben látszik. Azt a csata hevében, olyan szépen, középkori módszerekekl biztosan nem lehet megcsinálni.


Számomra az sem világos egyébként, hogy hogyan lőnek a falról a toronyba, milyen szögből érkezik a lövés, a kő pedig hogyan zuhan le, hogy a rántás úgy érje a tornyot, hogy az oldalra dőljön...


Szerintem, ha az ember ezekbe belegondol, rájön, hogy hülyeség az egész.

2019. szept. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!