Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerinted az alvás ellopja az...

Szerinted az alvás ellopja az életünket? Mit gondolsz erről? És péntek este hány órát szoktál aludni?

Figyelt kérdés

2019. szept. 21. 06:47
 1/7 Mojjo ***** válasza:
100%

Az egészséges hosszú alvás hiánya lophatja el az életed, ugyanis megrövidítheti.

Most pl kics.szett 2 órát aludtam péntek este, de sokat adnék érte, ha megnéhyszerezhetném...

2019. szept. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És az a gond, hogy csak hosszú szünetben és nyáron tudok aludni 11órákat.
2019. szept. 21. 07:50
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja és, úgyis nem akarok öreg lenni. Sokkal jobb olyan 78 évesen megdögleni sztem. Mert ha öreg leszek, lassú leszek, remegni fogok, fogszabályzós leszek, csúnyább leszek stb..
2019. szept. 21. 07:51
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem egy nap hanem inkább egy hét átlag alvásával töltött idejéről szól.

Akinek nem kell használnia túl sok gondolkodásra a fejét mert naponta csak kukákat ürít azoknak elég lehet a napi 4 óra alvás is és lehet elégedett hogy ő nem alussza át az életét, de egy felelősségteljes szellemi (pl mérnöki) munka megköveteli az akár 8óra alvást is. Illetve az életkorral is változik az igény...

2019. szept. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

7 óra az egészséges átlag. Ne legyen túl nagy a szórása sem.


7-8 óránál több alvás majdnem olyan káros kimutathatóan, mint a kevesebb!


A legkárosabb, amit sokan csinálunk: 3-4-5 órák hétközben, hétvégén meg 11-12. Ez a lassú öngyilkosság.

2019. szept. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Több módja van ennek:

1. Hét közben is alszol napi nyolc órákat, nincs késő estig tartó bulizás. Kevesen csinálják, mert nagy önfegyelmet igényel, és a gyerekek miatt nem is lehet mindig.

2. Hét közben egy kicsit megrövidíted az alvást, és hétvégén pótolod. Aztán jön egy ledolgozós szombat, amire nem tudsz szabadságot kivenni, és máris borul az egész.

3. Sokan pedzegetik a sziesztát, ezt előbb-utóbb be fogják vezetni. Nemcsak a nyári nagy meleg, hanem a téli sötét reggelek miatt is. Először a közoktatásban, majd a munkahelyeken is lesz. Az ókori rómaiak szerint hat óra alvás elég ifjúnak, öregnek, de ebbe nem számolták bele a délutáni szunyát.

2019. szept. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sadam87 ***** válasza:
100%

Az amerikai National Sleep Foundation 7-9 óra alvást ajánl felnőttkorban (6-10 órára azt írják, talán elfogadható).

[link]

Természetesen vannak egyedi eltérések, de a súlyos alváshiány egészen komoly tüneteket okozhat (mind az agyműködésével min az egyéb szervrendszerek egészségével kapcsolatban).

[link]

(Emellett én is úgy tudom, hogy a "hét közben alig alszom, hétvégén sokat" hosszútávon nem túl egészséges.)

Szóval lehet, hogy valamivel több lesz az ébren eltöltött idő az életedben, ha keveset alszol (bár ez sem biztos, hiszen jó eséllyel rövidebb lesz az életed), de sokkal rosszabb minőségben fogod eltölteni. (Például ha depressziós leszel az alváshiány miatt, akkor a hajadra kenheted a több idődet.)


"Sokkal jobb olyan 78 évesen megdögleni sztem."

Nem mondom, optimista vagy. Magyarországon a 2017-es születéskor várható élettartam nők esetében 78,99 év volt, férfiak esetében férfiaknál 72,40 év.

[link]

Szóval ha lényegesen kevesebbet alszol, mint az ajánlott, akkor jó eséllyel nem éled meg a 78 évet. Ráadásul valószínűleg az egészségesen eltöltött évek száma is jelentősen csökken.

2019. szept. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!