Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha az emberi agyból eltávolíta...

Ha az emberi agyból eltávolítanánk azokat a területeket amik a szabad akarat célját szolgálják (észlelés, mozgás koordináció stb) akkor mi is csak egy ösztöni teremtmények lennénk mint az állatok?

Figyelt kérdés

Fa vágás közben gondolkodtam el ezen hogy ha alszunk akkor az agyunk tudatos része kikapcsol magyarul döntésképtelenek vagyunk és csak ösztönök vezérelnek.

Az álom pedig mint tudjuk az agyunk generálta világ.

Én arra a következtetésre jutottam hogy amíg alszunk addig az agyunk tudatos része pihen a valóságra és az ösztöneinket pedig elengedi hogy kiélje magát a generált világba. Kb mintha ébren az agyunkat láncon tartva sétáltatjuk és éjszaka meg szabadjára engedi az ember egy zárt és biztonságos helyen. Szerintetek van alapja?



2019. szept. 24. 18:08
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Meg azon is elgondolkodtam hogy az spiritizmus mekkora humbuk. Szerintem maga ez a 6.érzék nem valódi dolog. Méghozzá azért nem mert álmunkban az érzések és az érzékek fokozottak és a látás meg labilis mert teljesen a tudatalattink befolyásolja.

Viszont ugye aki ezt a spiritizmust gyakorolja gyakorlatilag Szkizo affektív zavart idéz elő magánál ami súlyos elme betegség Szkizofrénia testvére ha úgy nézzük. Ami annyit jelent hogy egy egészséges embernek éber állapotban az alvásért felelős agyi rész nem aktív viszont egy skizo affektív beteg esetében az alvási részért felelős agyi rész is aktív lesz és ezért van álombeli érzete a valóságban.

2019. szept. 24. 18:22
 2/23 A kérdező kommentje:

"A szkizoaffektív zavar átélése egy olyan állapottal írható le, mely ahhoz az érzéshez hasonlatos, amikor "ébren vagy és álmodsz" (vagyis a személy nehezen különböztetheti meg a valóságot a képzelettől)"


Mint egy fordított tudatos álmodás.

2019. szept. 24. 18:28
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
Jössz hozzánk is fát vágni? 😄
2019. szept. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Melyik megye?
2019. szept. 24. 19:05
 5/23 A kérdező kommentje:
Szívesen segítek ha a környéken laksz :)
2019. szept. 24. 19:05
 6/23 anonim ***** válasza:
inkább ne vágj fát
2019. szept. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

így végig gondolva lehet rossz kategóriába írtam ki a kérdést

ha van rá mód hogy lehet át tenni az Emberek- Emberi tulajdonságok kategoriába?

2019. szept. 24. 19:43
 8/23 anonim ***** válasza:
És kin szeretnéd ezt kipróbálni? Bevállalod?
2019. szept. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Ez csak egy feltételezés :)
2019. szept. 24. 20:03
 10/23 anonim ***** válasza:
63%

Nem, akkor meghalnánk.

Persze van mód arra, hogy valaki elveszítse a szabad akaratát.

Erős gyűlöletbe magukat belovallt emberek.

Egyes szekták is elérnek hasonlót.

Egyfajta lelki bénulás a gyászban, amikor bizonyos dolgokat egyszerűen nem bírsz megtenni, akkor sem, ha akarnád. Vagy nem gyász, hanem depresszió.

2019. szept. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!