Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Végtelen sorok összege és...

Végtelen sorok összege és konvergenciája?

Figyelt kérdés

Egy gondom van ezzel a téműval kapcsolatban, nem tudom eldönteni mikor melyik képletet kell használni. A sorok összegképlete, hányados illetve gyökkritérium.


A kérdések általában arra kérdeznek, hogyy konvergens-e a sor, és ha igen, akkor mi fele konvergál?


pl.: [link] ennél nem tudom mit használjak. Az összegképlettel ezt kaptam: (1/2020)^a, de innen nem tudom, hogyan fejezzem be. A k=a az zavaró egy kicsit, illetve, lehet, hogy teljesen más képletet kéne használni?


2019. okt. 3. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez egy mértani sor, melynek kvóciense -1 és 1 közé esik, így eléggé konvergens. Felírod rá az összegképletet, abban q^n->0, a többit már látod belőle.
2019. okt. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, de melyik szám felé konvergál? Mivel k= a- tól indul ezért nem jött ki konkrét szám, ez így a véglelegs megoldás, akkor, hogy (1/2020)^a -felé konvergál?
2019. okt. 3. 21:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. okt. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!