Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A gépagyúk tömör fémlövedekeke...

A gépagyúk tömör fémlövedekeket vagy gránáokat lőnek?

Figyelt kérdés

Gondolom egy 20-30mm-es típus sima lövedeket lő, mint egy geppuska. Vagy ha az is robbanót lő, akkor nem lehet valami nagy a hatása a robbanotöltet kicsinysége miatt.


Ezt amugy se a wikin, se sehol nem találtam meg.



#haditechnika #Agyú #gépagyú
2019. okt. 3. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tömör fémlövedékeket nem lőnek már. Általában páncéltörő, detonációs, vagy gyújtóbomba lövedékeket lőnek.
2019. okt. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És ezek áttörik a páncélt majd felrobbannnak?


"Nem lőnek már" tehát régen lőttek?

2019. okt. 3. 20:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Régen a klasszikus eltöltöltős ágyúk tömör kő- vagy vasgolyóbist lőttek ki, igen. Pár helyen még az első "véhában" is alkalmazták, főleg az elmaradottabb haditechnikájú országok (pl. oroszok). Ezeket váltották fel aztán a robbanó lövedéket kilövő nehézlövegek, mozsarak, ágyúk.


Hogy áttöri-e a lövedék a páncélt és aztán robban-e fel? Igen, a páncéltörő lövedék így működik. A detonációs lövedék azonnal robban, amint hozzáér valamihez, nincs átütő hatása. A gyújtóbomba-lövedék hasonló a detonációshoz, azzal a különbséggel, hogy lángtengerré robban szét.

2019. okt. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A gépágyút "nem élőerő, hanem gépjárművek, lövészpáncélosok, és más gyengén páncélozott eszközök, épületek vagy repülőgépek ellen alkalmazzák azokat" ( [link] ) - éppen ezért használnak inkább páncéltörő (AP: armour piercing), robbanó (HE: high explosive) és gyújtó (Incendiary) lőszereket.


Bővebben:

* [link]

* [link]

* [link]


Nem gránátot lő ki - annak nagyobb az űrmérete és alacsony a kezdősebessége:

* [link]

* [link]

2019. okt. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3

Tudom, hogy a régi időkben az ágyúk tömör vasgolyót lőttek, de én a gépágyúkat kérdeztem, és azol ugyebár nem nagyon voltak régen.


De ha a detonációs lövedéknek nincs átütőereje, akkor hogyan képes szétlőni mondjuk egy vadászrepülő oldalát?

2019. okt. 4. 06:48
 6/6 Wadmalac ***** válasza:
2019. okt. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!