Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A modern, magyar gyártmányú...

A modern, magyar gyártmányú Bren 2 gépkarabelyhoz miért nem rendszeresítettünk szuronyt?

Figyelt kérdés
Azért szerintem annyi pénzt megért volna, közelharc során jól jöhetne.

2019. okt. 3. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Nemigen van már közelharc, közelről is lelőnek. Ha meg mindenképp akkor a kézben többet ér egy kés.
2019. okt. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van hozzá egyáltalán szurony? Egyetlen egy képet sem láttam ahol lett volna rajta szurony.


Amúgy a hanyatló nyugaton a gyalogsági (infantry) kiképzésnek mai napig része a szuronyroham és az hogy hogyan is kell használni egy szuronyos fegyvert.

2019. okt. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem, mincs is bajonett a Bren 2 höz. Pedig kéne.


#1

Amugy nem jobb ha a karabélyon van a szurony? Úgy messzebbre elersz vele, mint kézben tartva.

2019. okt. 4. 14:27
 4/4 anonim válasza:

Kézitusára gondolsz, nem közelharcra. Közelharcról 300 méterig is beszélhetünk, a kézitusa pontosabb kifejezés.

Nem vagyok katona, de manapság szerintem elég ha van szolgálati oldalfegyver (maroklőfegyver), felesleges szuronyt tenni egy karabélyra.

Valószínűleg pontosabban is lehet lőni vele, meg irányban tartani sorozatlövéskor, ha a fegyver súlypontja közelebb van a válltámaszhoz. Ha még egy szuronyt is raksz a cső végére, az sokat ronthat ezen.

Egyébként egy képzett ember nagyon hamar elő tudja rántani az oldalfegyverét és tüzelni vele (<1 mp), ha egy váratlan helyzet hirtelen úgy kívánja. Arról nem is beszélve, hogy egy expanzív (szétnyíló) vagy "gombásodó" lövedéknek sokkal nagyobb a megállító ereje mint egy késnek vagy szuronynak. Rádkattintanak kettőt egy .45-ös hollow point lőszerrel, tuti nem fogsz sokáig ficánkolni, ha meg belédszúrnak egy pengét még percekig harcképes maradhatsz, ha nem ért artériát, szivet vagy tüdőt a szúrás.

2020. márc. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!