Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha valakinek atultetnenk az...

Ha valakinek atultetnenk az agyat más emberbe ki ébredne fel?

Figyelt kérdés

Persze ha ez lehetséges lenne..

Régen láttam egy videót h majomnal megcsináltak, igaz csak 2 percig élt de fel merül a kérdés hogy ki ébred fel. Akié az ágy volt vagy akié a test?


2019. okt. 7. 20:31
 1/6 anonim válasza:
Nyilván az, akié az agy, de máshogy érezné magát, hiszen az új testben más (pl. hormonális) hatások érnék.
2019. okt. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem lehet hogy a hormonális hatások miatt a személyisége is változna?
2019. okt. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Akié az agy volt, mert az agy irányítja a testet, nem pedig a test az agyat. Mondjuk furán érezné magát az tuti. Tudná mozgatni a kezét, csak nem ismerné fel, hogy az övé. Mert nem is az övé (volt).
2019. okt. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A hormonális hatások nagyszerűen kiegyenlítődnének. A rendszer alkalmazkodik mint egy finommechanikai mérleg.


Például az agyalapi mirigy termeli a TRHt amitől függ a TSH a pajzsmirigyben és így tovább. Az egész neuroendokrin rendszerünk ilyem többlépcsős feedback szabályozáson alapul.


Természetesen az agy ébredne fel, mivel ott van a személyiségünk.


Kicsit olyan ez mint vezetni egy új autót. Ha jól van behuzalozva, akkor működik és megszokható, ahogy a beültetett testrészek esetén is.


Anatómiailag viszont elképesztően nehéz lenne összekötni a gerincvelőt az aggyal. Ehelyett mindkét végére nagyfelbontású elektródamátrix, vagy optogenetikai implantátum kerülhetne, és a jelátvitel szabályozható digitális lenne.


Egy probléma van, ha bárhol átvágsz egy axont, akkor a perifériás része elpusztul a drótnak! Csak a szóma felöli oldal éli túl. Ezek élő kábelek, pótolni kell a membránt és a membránfehérjéket.


Erre esetleg egy neurális őssejtmátrix megoldást jelenthet, már emnnyiben sikerülne rávenni a sejteket, hogy olvadjanak össze 1-1 perifériás axonnal.

2019. okt. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A hormonális hatások nagyszerűen kiegyenlítődnének. A rendszer alkalmazkodik mint egy finommechanikai mérleg."


Azért ezzel a kijelentéssel megvárnám az első kísérlet végeredményét. A biológiában az esetek 80%-a nem az előzetes "ez meg ez történne" alapon valósul meg.

2019. okt. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vannak erre má kísérletek.


[link]


Majom, kutya, patkány stb...


A neuroendokrin rendszer a legkisebb probléma itt, mert a feedback vezérlés visszaszabályoz a hormonmenmyiségek hatására. Ez egy jól leírt, egyszerű és konzervált mechanizmus. Persze nem lethális eltérések lehetnek, de szerintem a személyiség alapjaiban nem változna, maximum hosszú távon a gut bacteria, immunrendszer és más egyéb hatások miatt. Ez természetesen alap.


Az immunrendszer ennél nagyágrendekkel komolyabb probléma! Itt egy átültetett szervről van szó, saját rezidens immunrendszerrel.

2019. okt. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!