Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Tudományok » Egyéb kérdések

A kérdés
Usernotfound nevű felhasználó kérdése:

Miért érzem azt mintha elcsúsznák?

Amikor lefekszek aludni néha olyan érzésem van mintha elcsúszonák (meg is rándulok) (de tényleg teljesen olyan) mi lehet az oka?

okt. 8. 20:40  Privát üzenet  

A válaszok

Mi?

Szédülsz?

Ez így kevés adat.

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont okt. 8. 21:52 Privát üzenet

Értem miről beszélsz, nekem is sokszor van, föleg ha nagyon fáradt vagyok.

Elkezdek álmodni és hirtelen megcsuszok valamin és összerándulok teljesen. Mindig az elalvás elején. Tök mindegy mi történik, megcsuszok a lépcsőn, a jégen, vagy csak úgy a semmiben, mindegy mit álmodok. Jellemzően fel is riadok rá, aztán visszaalszok.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont okt. 8. 23:53 Privát üzenet

Nekem ez a modszer segitett. Nezz meg par videot kozuluk. Elmagyarazza, mi tortenik - nekem eleg volt megcsinalni ket egymast koveto napon, es mar masfel eve, hogy nem jott vissza.

[link]

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont okt. 9. 04:21 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi! Pont olyan mint a 2 es nek!

# 4/8Időpont okt. 9. 05:41 Privát üzenet
Én eddig nem negatív dologként tekintettem erre. Megfigyeltem, ha ilyen van, akkor utána nagyon mélyen alszok mindig. Szóval ha összerezdülök tőle és felébredek, akkor valahogy olyan fura nyugalmat érzek, hogy "na ez végre egy tartalmas alvás lesz", becsukom a szemem és már álmodok is.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont okt. 9. 07:34 Privát üzenet
Nekem is van ilyen. Múltkor akkorát rúgtam, hogy megrándult a lábam. Szerintem az agy csinálja, de nem hinném, hogy komoly dolog lenne.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont okt. 9. 09:42 Privát üzenet

Ez inkább orvosi kérdés.

Akkor fordul elő ilyen, ha már álmodsz, de még nem működik az alvási bénítás.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont okt. 9. 13:05 Privát üzenet
Wadmalac nevű felhasználó válasza:

Az elalvási fázisban olyan, mintha az egyensúlyszerv és ezzel a tömegvonzás adata kihagyna, egy pillanatra mintha nulla G-ben lennél.

Előfordul. Lehet, hogy tényleg az alvási bénításhoz van köze.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont okt. 10. 08:16 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Amikor elszívók egy cigarettát és leveszem akkor mi történik a tüdővel mert olyan érzés mintha tágulna vagy feszítené valami szét?
Napóleonra miért tekintenek soknak úgy Európa szerte mintha ő lett volna a XIX. Századi Hitler? Főleg a Britek?
Mi az a csík az atom robbanás mellett, mintha füst csíkok lennének, függőlegesek, honnan jönnek?
Ha olyan helyen élék ahol rossz a levegő, az olyan mintha dohányoznék?
Milyen jármű az amelyik éjjel repül hangtalanul és korong alakúan világít, mintha egy halvány nap lenne? (komoly a kérdés)
Ha drón vagy egyéb repülésre alkalmas szerkezetnél két azonos tipusú motor van egymás fölött akkor a felhajtó erejük össze adódik mintha egymás mellett lennének?

Kérdések a Tudományok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!