Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A létezés szükségszerű?

A létezés szükségszerű?

Figyelt kérdés

2019. okt. 10. 21:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A kérdés túl rövid
2019. okt. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Ez megválaszolhatatlan. (ez a szó legalább hosszú, 1-es)

Már Heidegger is feltette tanulmányának végén, és nyitva hagyta:"Miért van inkább valami, hogy nem inkább semmi?"

2019. okt. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: Elvileg minden szükségszerű, vagyis következik, adódik egy előző "dologból" (ok-okozat), kivéve a legelső "dolgot" ami a létezés, illetve a létezés létrejötte, aminek nincs előzménye/oka, ezért elvileg úgymond nem szükségszerű?
2019. okt. 10. 21:57
 4/16 A kérdező kommentje:
Hallottam egyszer valakitől hogy létezés mindig is volt, időtlenül, mert az idő nem létezik. Ettől sem tűnik szükségszerűnek.
2019. okt. 10. 22:01
 5/16 A kérdező kommentje:
Lehet hogy nem csak az létezhet ami szükségszerű? Nem kell lennie, csak lehet?
2019. okt. 10. 22:05
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha valami nem volna, akkor rákérdezni sem lehetne, hogy miért nincs, hiszen nincs.
2019. okt. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%

A létezésen belul szükségszerű minden, vagyis..m ok-okozaton alapul.

Azett van árnyalatnyi különbség.


Descartes: cogito ergo sum!


Tehat: ama kérdésfelteves hogy letezel-e, kimondja hogy létezel, hisz csak egy létező dolog tud sajat maga létezésere rákérdezni.

2019. okt. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kérdés hogy szükségszerűség szükséges e. Szerintem ezt az ember talalta ki és nem az univerum attributuma. Legalábbis matematikai vagy fizikai szükségszerűség nincs. Anyag pedig tud energiából keletkezni. Az energiának nincs előzménye ilyen alapon.
2019. okt. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
re7: igaz, csak nem ez a kérdés most, hanem ama heideggeri költői kérdés: miért van egyáltalán valami - (és azon belül logikusan törvényeknek alávetve és energia minimumra törekedve... ha nem lenne semmi az 'minimumabb' lenne.) Cogito: Helyesen, ahogy egy zen-mester mondja: Vagyok,tehát gondolkodom.
2019. okt. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Wadmalac ***** válasza:
0%

A filozófia, metafizika, logika a létezés nélkül nincs.

Szerintem a létezést tekinthetjük axiómának is, akkor nincs mit vizsgálni rajta.

2019. okt. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!