Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az érv a téli időszámítás...

Mi az érv a téli időszámítás mellett?

Figyelt kérdés

Az számomra nem érv, hogy az eredeti, mert maga az életvitelünk se az eredeti már.


Mára eltolódott az életünk, talán a legtöbben reggel 7-8 között kelnek és éjjel 11-12 között fekszenek.

Egész éves téli időszámítás esetén átlagot vonva már rég világos van, mire kelünk és rég sötét, mire lefekszünk.

Miért ez az optimális az alvásszövetség szerint?


Miért olyan jajderossz sötétben ébredni és miért nincs gond azzal, ha a munkaidő vége utáni 4-6 órát sötétben üljük végig?


Egész nap zárt térben vagyunk.

Októberben, amikor már az átlagos hé-pé munkahelyi végzéskor sötét lenne (17-kor), hogyan ül ki valaki a szabadba olvasni, tanulni, hogyan megy le futni?

Kutyát sétáltatni még lehet, mert a kutya biztonságot ad, vannak világító nyakörvek.


2019. okt. 26. 17:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
55%

Télen ki ül ki olvasni a szabadba? Eskimok?

Mert amúgy 1 óra olyan sokat számít már délután?

Én hétköznap 5kor kelek és 21kor fekszem le.

Szóval én kapásból nem a te átlagodba vagyok

15kor én már otthon vagyok, tehát van órám ezek szerint a hóban olvasnom.

2019. okt. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
75%

"talán a legtöbben reggel 7-8 között kelnek és éjjel 11-12 között fekszenek."


A legtöbb ember 8-ra jár dolgozni, vagy fél 8-ra. Elég sok városba laktam már, 7-től 8-ig van csúszforgalom. Az elméleted itt már meg is dőlt. És akkor a műszakba dolgozókról még nem is beszéltünk..


Mellesleg ki a franc ül ki a szabadba olvasni? Van egy bazinagy kertünk, tóval, mellette egy kis házikóval, még sem ülök ki olvasni oda, azért van bent a fotel és a lámpa

2019. okt. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

"Télen ki ül ki olvasni a szabadba? Eskimok?"

Én október első felében még kiülnék (meg is tettem párszor), bár tény, hogy hidegszerető vagyok.


"Mert amúgy 1 óra olyan sokat számít már délután?"

Az alatt az 1 óra alatt én pont fotózok párat, vagy futok egyet, vagy angolozok kicsit egy parkban. Lehet, hogy te nem. :D


"Én hétköznap 5kor kelek és 21kor fekszem le.

Szóval én kapásból nem a te átlagodba vagyok

15kor én már otthon vagyok, tehát van órám ezek szerint a hóban olvasnom."


Én is 5-kor keltem az előző munkahelyemhez, de 4-ig tartott a munkaidő, így októberben (akár már az elején) is gubózhatnék be a lakásba, miután hazaértem.


Egyébként nem az én átlagom. :D :D


Hanem az irodisták kb így járnak be - pl járj állásinterjúkra és meglátod.


Akik ad-hoc járnak be, pl mert a tömegközlekedésben dolgoznak, ők alapból vagy hajnalban kezdenek, vagy késő éjjel végeznek, nekik tényleg keveset számít 1 óra ide vagy oda.

2019. okt. 26. 19:40
 4/27 A kérdező kommentje:

# 2

Budapesten a tömegközlekedésen érezni, hogy 8 utánra járnak az emberek dolgozni.

Dolgoztam 7:30-tól, minden kb. üres volt.

8-tól - már kezdett zsúfolt lenni, de még elviselhető.

8 után az igazi.


Délután meg az 5 a legdurvább.



Budapesten sok "ki a franc" lakhat, mert kevés sajnos a parkunk, de azok mind tele vannak még elviselhető időben.

A kicsivel normálisabb futópályák is tele vannak.

2019. okt. 26. 19:43
 5/27 A kérdező kommentje:

# 1



Miért van kerted amúgy, ha bent kuksolsz?

2019. okt. 26. 19:45
 6/27 anonim ***** válasza:
49%

1. Most egy ideig nem kell sötétben kelnem. Már ez BÁRMIT megér nekem! - Alig vártam már, hogy állítsuk az órát! (Talán kötözködés, de a legtöbb ember 8-ra jár, azaz picit hamarabb, hogy ne késsen, utazik mondjuk 45 percet, reggel készül egy fél órát, azaz kb. 6.30-kor fel kell kelnie.)

2. Nem zavar a korai sötétedés, sőt! Kinézek az ablakon, azt hiszem, hogy "hú, de késő van", aztán megnézem az órám, és máris időmilliomosnak érzem magam:) Én kifejezetten szeretem a hosszú téli estéket (is - nyáron meg persze, azt szeretem, hogy sokáig világos van)


Amúgy elvileg energiát spórolunk vele.

2019. okt. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
66%

Mert a kertben csak olvasni lehet? Pont azt, aminek semmi értelme kint?


És figyeld meg jobban, nem 8 után van forgalom, nem akkor járnak az emberek, akkor sem, ha te ezt bemesélted magadnak.

2019. okt. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Én extrémen nem bírom elviselni a tömeget, kb annak a határán, hogy rosszul legyek tőle. Az egyik legforgalmasabb villamosvonalon lakom. Hidd el, látom, mikor jobb a helyzet egy fokkal. :P

Például valahogy nem volt 'tömegiszonyom', amikor 7 körül voltam a villamoson, mert kongott, le lehetett ülni.


Az állásinterjúkon is a legtöbbször 8:30-9 környékén kezdő cégekkel találkozom és vannak 17-17:30-ig.



Egyébként mi a rossz a sötétben ébredésben?

Mondjuk tény, lehet, hogy megszoktam. Nekem reggel több idő kell a magamhoz téréshez, részben emiatt is csinálom reggel azt, amit más este + reggeli nélkül nem indulok el. Már augusztusban sötétben szoktam kelni, teljesen konkrétan, hazugság nélkül. Szóval nekem lehet megszokott, de mi a rossz benne?


Viszont ma konkrétan azért nem voltam futni, mert mire lett volna lehetőségem, besötétedett. Nő vagyok, a múltkor fényes nappal is beszóltak. Mondjuk ha úgy van, akár ütök is, csak semmit se érek el vele. :D

2019. okt. 26. 20:23
 9/27 A kérdező kommentje:

Egyébként tényleg nem is a jelenlegi rendszerrel van a baj, amikor ígyis-úgyis rövidek a nappalok, meg amikor max sétál egyet az ember egy beszélgetés közben mondjuk pont a kivilágított belvárosban.

Viszont ha a téli maradna, akkor szeptember végén-október elején, amikor munka után simán lenne vagy 23 fok (ugye mégse, mert sötét van...), lehetne még egyet futni, gyerekkel játszózni, egyebek, akkor mégse, mert sötét van és hűl. Mégse, mert inkább akkor van világos, amikor

- alszunk,

- ígyis-úgyis kómásan a fürdőszobát és a konyhát keressük,

- robotolunk amúgyis ablaktalan helyen vagy elhúzott függönynél.

2019. okt. 26. 20:36
 10/27 A kérdező kommentje:

Én a következőket tudom tenni egy parkban: egyedül: tanulni, vagy egyéb, olvasgatás, stb; barátokkal beszélgetni.


Nem tudom, szerinted még mit lehetne tenni.

2019. okt. 26. 20:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!