Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az baj ha nekem nem megy a...

Az baj ha nekem nem megy a tanulás máshogy csak úgy tanulom meg hogy sokszor leirom egy papírra?

Figyelt kérdés
Eddig nem is tanultam mert nem ment rossz jegyeim voltak de mióta így tanulok jobb jegyeim vannak. Es így nagyon gyorsan megjegyzem.
2019. okt. 27. 07:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha "így nagyon gyorsan megjegyzem", akkor miért lenne baj?
2019. okt. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Megtaláltad azt a módszert, ami igazán segít neked. Használd ezt, és akkor mindent meg tudsz tanulni.
2019. okt. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tanultam. Nekem is az vált be.

Miért volna baj?

2019. okt. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Olyan szempontból hátrányos, hogy így nem tudsz minden körülmények között tanulni, és sokkal időigényesebb is.

De ha neked ez a módszer vált be, akkor tanulj így. Bajnak egyáltalán nem baj.

2019. okt. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%

De baj. Ezt a módszert magolásnak hívják. A mértéke korlátos, az értéke majdnem nulla.

Mindenekelőtt, attól függ, mit kell tanulni. Ha például egy verset kívánok felmondani, akkor az említett mód lehet jó is. Ha úgy kívánom felmondani, ahogy egy jó színész, a módszer haszontalan. Ahhoz meg kell érteni a verset.

Ha például matematikát kívánsz így megtanulni, a bukás garantált. Az egy hierarchikusan felépült tudomány, csak a logikája megértésével lehet eredményt elérni.

Megérteni valami olyasmi, hogy ennek birtokában a saját szavaiddal képes vagy bárkinek elmagyarázni a problémát.

A technikának illeszkednie kell a területhez, de a fő feltétel az akarása.

2019. okt. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Éppen fordítva #5-ös. Verset még tanulhatna másképpen is. De egy matematikai levezetést csak úgy nézegetve nem lehet megtanulni. Csak úgy, hogy többször is levezeted te magad. Néhai tanáraim úgy mondták, hogy a kezednek is tudnia kell. Az, hogy a tanulandó dolgokat írásban legyakorolja külön füzetbe, vagy papírra, no az egyáltalán nem a magolás kategória.

Ha a módszer működik, kedves kérdező, tessék alkalmazni, és örülni, hogy működik!

2019. okt. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves #6, előbb meg kellene érteni azt (is), amiről véleményt mondunk. A megértés technikája természetesen sokféle, közötte van a leírás is Már ha van mit leírni, nem másolni - az más. Én csak a megértés meglétének felismeréséről írtam. A módszertanáról nem, mert ez a hely nem alkalmas általános kifejtésekre, a kérdező pedig nem részletezte, mit nehéz megértenie.
2019. okt. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond ezzel a modszerrel. Az emberek kb fele semmilyen modot sem talal a hatekony tanulasra, tehat naluk mar sokkal elorebb vagy.

A masik dolog pedig, hogy ezt a modszert viszonylag egyszeru meg hatekonyabba fejleszteni, ha mar jol begyakoroltad. Illetve magatol valik/valhat meg hatekonyabba aprankent, ahogy egyre inkabb rutinszeruve gyakorlod majd.

2019. okt. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es, attól még, hogy megértünk valamit, még nem tudjuk. Az egyetem már nem középiskola, ahol ha figyeltél, akkor félig már tudtad is.
2019. okt. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

De többnyire azért tudjuk is. Ám ennél sokkal fontosabb, hogy némi erőfeszítéssel bármikor kitalálhatjuk. Azonban ha az értés nélküli tudást (más szóval magolást) elfelejtettük, kezdhetünk mindent elölről (magolni).

És van még egy aprócska különbség. Aki érti, kérdéseket tehet fel. Majd önmaga megválaszolhatja. Ezt más szóval kutatásnak, fejlesztésnek, a tudomány művelésének hívjuk. Aki csak tudja, befogad, míg bírja. Újat soha nem alkot. Nem tudja, hogyan kell, később nem is érti, hogyan lehet.

2019. okt. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!