Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » "világűr fanatikusok"-van...

USBkábel kérdése:

"világűr fanatikusok"-van rajtam kívül más is?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Csak a kíváncsiságtól vezérelve írom ki ezt a kérdésemet, ugyanis már régóta érdekel, hogy vannak e ilyen emberek rajtam kívül, akiket az űrkutatás téma hoz lázba.

Ez alatt értem pl a mikro g-s környezet hosszú távon emberekre való hatását, az emberi élet földön kívüli fenntartásával járó nehézségeket vagy a Holdon egy állandó és lassan önellátóvá váló kolónia kiépítését. Engem kifejezetten a kolonizálás gondolata ragadt meg, de nyilván embere válogatja kit mi érdekel.



2019. okt. 30. 11:15
 1/8 Tislerics Máté ***** válasza:
76%

Szerintem nagyon sokan vannak ezzel így. Jómagam is "világűr fanatikus" vagyok. A földönkívüli élet lehetősége és lehetséges formái mindig beindítják a képzelőerőmet.


Sokszor eszembe jut, hogy az emberiség sorsa a csillagok közé vezet. A Föld erőforrásai ugyanis végesek. Akármennyire is fenntartható meg környezetbarát életmódot folytatunk, nem lehet mindent a végtelenségig újrahasznosítani. Ez fizikai képtelenség. Ha élni akarunk, akkor lassan szedelőzködni kell...


Izgalmas belegondolni, hogy mennyi csodálatos felfedezés vár még ránk odafent és mi mindent elérhetünk, ha okosan csináljuk. Akár az egész galaxist is meghódíthatjuk. Amikor ezekbe belegondolok mindig ősembernek érzem magam...

2019. okt. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát persze! Engem is nagyon érdekel a téma.
2019. okt. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az ember alapvető tulajdonsága, hogy jobban érdekli, amit kevésbé tud. Ez az alapja annak, hogy létezik kutatás, bármiféle is az.
2019. okt. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Teljesen laikus vagyok, de imádom a világűrt. Mindent ismeretterjesztő, mozi és egyéb filmet kívülről tudok, aminek köze van a témához.
2019. okt. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:

Egyike a legfőbb érdeklődési irányaimnak.

Főként az űrtechnikai privátszféra eredményeit követem gyakorlatilag napi szinten, ott történnek a legérdekesebb dolgok.

SpaceX, Virgin Galactic/Virgin Orbit, Blue Origin, Bigelow Airspace, Rocketlab, Boeing stb.

A fejlődés itt sokkal szembeszökőbb, mint a megnyirbált büdzséjű NASA, ESA saját projektjeiben.

Tényleg szinte minden napra jut valami új hír.

Konkrétan a SpaceX Starship Mk1 és Mk2 épülése révén most épp minden nap.

Mk1 tegnap megkapta a landoló lábakat.

2019. okt. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Jelen. Mióta az eszemet tudom érdekel a téma. Gyerekként is (már 20-25 éve) folyton űrkutatásról és a jövőről olvasgattam, nagy Babylon 5 és Star Wars rajongó is voltam.

A SpaceX első sikeres landolásait (pl. ezt: [link] ) és a Falcon Heavy kilövéseket úgy követtem a képernyőhöz tapadva mint más a focivébét. A Crew Dragon-nal és a Starship-pel se lesz ez másként, végre történik valami a valóságban is üres ígéreteken és álmodozáson kívül.

2019. nov. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Engem kifejezetten a kolonizálás gondolata ragadt meg"

Akkor egyébként (ha tudsz angolul) imádni fogod Isaac Arthur és Fraser Cain YouTube-csatornáit.

2019. nov. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sok minden érdekel, de a csillagászat, és az űrkutatás előkelő helyet foglal el ezek között.

F/64

* * * * * * * * * * * * * * * * *

A múlt héten valaki feltett egy kérdést. A Holdra szállás nyomait szerette volna látni a Hubble-teleszkópon keresztül. Végeztem néhány számítást, de addigra törölve lett a kérdés.

Az induló űrklubnak rögtön adok egy témát, mert újra a kezembe került a cetli.

*

Képzeljük el, hogy van pénzük egy műhold Hold körüli pályára állítására!

A Hold felszínének legalább 20 centiméteres részleteit érzékelje.

4 változat a sok lehetséges közül:

A számított adatok a pálya magasság függvényében: A szükséges felbontás " ívmásodpercben, A szükséges távcsőtükör átmérője centiméterben, a pályához tartozó sebesség km/s-ban.

| 20 km | 2,062" |` 5,62 cm | 1,871 km/s |

| 50 km | 0,825" | 14,06 cm | 1,852 km/s |

|100 km | 0,412" | 28,11 cm | 1,820 km/s |

|200 km | 0,206" | 56,23 cm | 1,762 km/s |


Te melyiket választanád?

2019. nov. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!