Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudtok olyan algoritmust...

Tudtok olyan algoritmust mondani, aminek a futási idejét kiszámolni O (n! ) lenne?

Figyelt kérdés

2019. okt. 30. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Fúúú az úgy elég nehéz. Futási idő kiszámításával nagy előnybe vagyunk ahhoz képest mintha ténylegesen végre kéne hajtanunk az algoritmust. Továbbá a futási idő számításánál attól is függ hogy mennyi tudásunk van az algoritmus tulajdonságaival kapcsolatban. Tegyük fel meg van ez az algoritmus és számítjuk a futási idejét ki is jön az O(n!) kis n-ekre. Azt meg mi garantálná, hogy nem találunk rá egy rövidebb utat a futási idő kiszámítására? Akkor már is nem annyi. Például az Ackermann-függvény függvény nagyon durván növekvő függvény, sok matematikus foglalkozott vele, ha elkezdjük elemezni meg számolni akkor az se triviális hogy sose kerül végtelen rekurziós hívási láncba. Aztán mégis tudunk mit mondani a futási idejéről (ha definíció szerint hajtjuk végre) ami annyira sok már kis inputra is, hogy nem írható le még kb értéke se normál alakba se a belátható univerzumban még akkor se ha ebben minden atomon egy számjegyet tárolunk. Leírásához külön jelölésmód kell a Conway-féle nyílláncolattal.
2019. okt. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Az utazó ügynök problémája.

Brute force-szal O(n!) lenne, bizonyos technikákkal kicsit javítható.

[link]

[link]

2019. okt. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Nem értitek a kérdést.

Ne gyertek azzal, hogy há de úgy értettem, meg a kérdező biztos amúgy gondolta. Nem érdekel hogy gondolta, gondolat olvasási vizsgán azért nem mentem át sose mert nem tudtam előre mik a tételek.


Tudtok olyan algoritmust mondani, aminek a futási idejét kiszámolni O (n! ) lenne?

Vagyis : Tudtok olyan algoritmust mondani aminek előre nem tudjuk hogy mennyi a futási ideje, megbecsülni se tudjuk gyorsabban mint O(n!) időbe és pontosan ennyi időbe telik a meghatározása. Az hogy mennyi a futási ideje az más kérdés, vélhetően sokkal sokkal több.

2019. okt. 31. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
Jó a megbecslés az nincs a kérdésbe, kicsit túltoltam, de a kérdés a futási idő meghatározásának idejét kérdi nem a futási idejét.
2019. okt. 31. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Így van. Természetesen én is tudok olyan algoritmusokat mondani, amik O(n!) futási idejűek. De most az a feladat, hogy olyan algoritmust találjunk, aminek a futási idejét kiszámítani O(n!) futási idő.
2019. okt. 31. 10:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem szokványos kérdés, az biztos. Csak a tisztánlátás kedvéért:

a) az algoritmus komplexitási osztályának meghatározása legyen O(n!) nehézségű, vagy

b) a takkra pontos futási idejének kiszámolása egy konkrét n hosszú bemenetre?


A b) esetre nem nehéz példát adni: bármilyen algoritmus, amelynek komplexitása O(n!), de nem fix lépésszámú n függvényében sem, így a futásidejének meghatározásához le kell futtatni. Példa: egy algoritmus, amely eldönti, hogy adott n különböző byte-nak létezik-e olyan permutációja, melynek SHA-512 hash-e 0. A "nem" esetekben n! lépés kell, az "igen" esetekben kevesebb, hiszen ahogy talál egy sikeres permutációt, végzett.


Ha az a) esetre gondoltál, akkor halvány gőzöm sincs, ahogy gondolom itt az oldalon senki másnak se. Már az se gyakori, hogy egy algoritmus komplexitási osztálya n-től függjön (pl. páros n-ekre O(n), páratlanokra O(exp(n)), bár gráfelméletből rémlenek ilyen dolgok). De hogy már pusztán ennek a meghatározása is O(n!) nehézségű legyen... hát, ezzel a kérdéssel szerintem a legedzettebb számításelmélet-professzorokat is megizzasztanád.

2019. okt. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!