Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltak régen például...

Mit gondoltak régen például 1985-ben a jövőről? 2015,2018 stb.

Figyelt kérdés

2019. nov. 3. 08:31
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
1973-ban születtem. Gyerekként azt gondoltam hogy 2000-ben már a levegőben fogunk közlekedni autok helyett.Meg azt is hogy robotok fognak dolgozni helyettünk.
2019. nov. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Nyugaton azt, hogy az orosz tankok egyszer megindulnak, és vagy a francia tengerpart állítja meg azokat, vagy felragyognak a nukleáris napok.
2019. nov. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én a háborúról nem tudok semmit, de a robotok egyesek helyek már dolgoznak. pl. autógyár stb... Sajnos repülőautók nincsenek még :( 1999-ben születtem. És én már 10 évesen azt gondoltam, hogy 2012-ben világvége lesz (már akkor is szeretem a scifit és a katasztrófafilmeket) Asszem csak ennyi. Sajnos nem gondolkoztam a jövőn, hogy milyen lesz 2019. De ma össze is írom, hogy mit gondolok. jöjjenek még válaszok!
2019. nov. 3. 09:46
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az is érdekes, hogy miket NEM gondoltak: az internet robbanásszerű elterjedését például nem látták előre. A jövő sosem olyan lett, mint amilyennek az átlagember elképzelte.
2019. nov. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Politikai oldalról senki sem sejtette, hogy a rendszer 4 év múlva felbomlik. Ez egyszerűen elképzelhetetlen volt. Azt érezni lehetett, hogy közeledünk a nyugathoz, egyre több kapcsolódási pont volt, kezdett enyhülni a szembenállás, de a rendszer felbomlására senki sem fogadott volna nagy tételben.

Műszaki oldalról sokkal érdekesebb a helyzet. Egyre elérhetőbbek lettek az elektromos, elektronikai eszközök; tv, rádió, magnó, lemezjátszó, konyhai robotgépek, vezetékes telefon (persze ikerállomás). Megjelentek az első számítógépek a bizományi boltokban (pl ZX81 aminek alapból 1 kB(!) memóriája volt, és persze a C64 aminek már 64 kB, közös jellemzőjük, hogy egy tv-re kellett kötni, hogy a képet láthasd és magnót használtak háttértárnak, bár a C64-hez létezett floppy egység, csak senki sem tudta megfizetni). Internet? Mobil eszközök? Ugyan, egy átlag embernek erről sejtése sem volt. Már az nagyon nagy műszaki fejlesztésnek számított, hogy rebesgették a videomagnó létezését, persze megfizethetetlen áron. Akkorra már lecsengett a nagy űrverseny, bár az űrsikló programok még valamennyire életben tartották a fantáziát, hogy eljutunk egyszer a Marsra. Az emberek hétköznapjaiban főleg az autók és motorok jelentették a fejlődés látványos vonalát. Ekkor kezdtek 100 lóerő körüli teljesítmények megjelenni, ráadásul a megbízhatóság is kezdett ugrásszerűen javulni.

Hogy mit gondoltunk a jövőről? Hát biztosan nem láttuk a mobiltelefon és az internet napi használatát, a klímakatasztrófát, de voltak sejtéseink a túlnépesedésről, az olajválságról.

2019. nov. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát... Sajnos, nem találom már, de Asimov vagy Hoyle egyik könyvének a végén volt egy rövid összefoglaló, amit a hatvanasok végén, hetvenesek elején nem olvastam el, de egyszer ügyeletben újraolvasva igen, és akkor lettem teljesen bizonyos abban, hogy ez a politikai-gazdasági rendszer halott volt már egy ideje, mert a szerző leírta, hogy milyen szövegszerkesztőn írta, és a kiadó által kért változtatásokat milyen műholdon át lőtte Amerikába.
2019. nov. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Gugu Gabor ***** válasza:

Ez most csak úgy itthagyom :)


https://www.youtube.com/watch?v=YaR5wVL9x2I

2019. nov. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"kezdett enyhülni a szembenállás"

Az aztán igen. Reagan elkezdte növelni a fegyverkezési kiadásokat, aztán meghirdette a csillagháborús programot, Nicaraguában csak a légierőt vetette be, Grenadában másokat is, Afganisztánban egyszer csak amerikai rakéták röpültek a szovjet helikopterekre, Líbiát bombázták.... Enyhültünk. :)

2019. nov. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy hétvégi telek gyümölcsfákkal a Holdon bizony életszerűbbnek tűnt akkor, minthogy egy fiú valaha is testhezálló ruhákat hordhat, vagy internetezik, és azt ír le, amit csak akar. Utóbbi téren óriásit fejlődött a társadalom, amit elképzelni se tudtunk volna, űrhajózgatás helyett viszont kaptuk az egyházat a Jóistennel - ki gondolta, hogy ez még valaha visszajön. Szóval nem hogy űrhajózgatás nincsen, ugyanazon a hullámzó sínszálon imbolyog 40-nel a vonat. Úgy öt és fél óra alatt meg is lehet vele fordulni a harmadik faluból. Mi akkor, gyerekként úgy képzeltük, hogy 2019-ben a Holdra lesz ez a menetidő természetesen a Ganz-Danubius Űrhajó-, Daru- és Kazángyár típusaival.
2019. nov. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valóban az űrutazást a 2000-es évekre teljesen hétköznapi dolognak jósoltuk, ami szinte mindenki számára elérhető. Azt is gondoltuk, hogy maguktól nyílnak majd az ajtók, de úgy, hogy otthon is, és minden “klassz” műanyagból lesz. Aztán hogy lesz ám képtelefon, de hogy a markunkban is elfér, na azt neeem. Azt se tudtuk elképzelni, hogy Portugáliáig utazhatok vonattal úgy, hogy a kutya se kíváncsi az útlevelemre. Én a magam részéről a legirreálisabb feltételezésnek azt tartottam volna akkor, hogy még a XXI. században is lesznek magyarnóta meg Korda György kedvelők.
2020. febr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!