Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hány olyan prímszám van,...

Hány olyan prímszám van, amelynek utolsó számjegye 1?

Figyelt kérdés

2019. nov. 11. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Megszámlálhatatlan.
2019. nov. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Baluba ***** válasza:
100%
Végtelen sok. A Dirichlet-tétel épp erről szól.
2019. nov. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
végtelen számú
2019. nov. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 dq ***** válasza:
100%

A Dirichlet tételt itt találod: [link]

Ebből nem nehéz megmutatni, hogy végtelen sok van. Sőt, tetszőleges számrendszerben végtelen sok ilyen prímszám van.

2019. nov. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
#1: Nem megszámlálhatatlan, hiszen a prímszámok egész sz6ámok, melyekből megszámlálható végtelen van.
2019. nov. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

Értem én.

De akkor állj neki légyszíves megszámolni!

2019. nov. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem szerencsés a megfogalmazás. Megszámlálható végtelen az gyakorlatilag = számlálható végtelen. Ilyen pl a prímszámok számossága. Megszámlálhatatlan végtelen már nem annyira zavaró, de lehet számlálhatatlan végtelennek is nevezni. Ilyen pl az egyenest alkotó pontok halmaza.


Különben volt már szó róla itt:


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..


maci

2019. nov. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi. Akkor ez azzal ekvivalens, hogy végtelen sok 10k+1 alakú prím van?
2019. nov. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 dq ***** válasza:

Ahol k egy természetes szám, igen, ez a két állítás "ekvivalens": bármelyikükből könnyen levezethető a másik.


OFF: ismer valaki olyan elméletet/fogalmakat, amellyel lehet beszélni "ekvivalens" állításokról? Ha csak a ZFC+logikát tekintem, akkor ugye a tételek ekvivalensek, meg a hamis állítások is ekvivalensek, szóval ez a fogalom nagyon kevéssé hasznos, maximum független állítások esetén jó valamire.

Már régóta keresek egy ilyet.

2019. nov. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Az ekvivalens szónak két különböző jelentését is használjuk. Az egyik a mat logikai, amit írtál. A másik a hétköznapi, nem formális jelentés, és kb. annyit tesz, hogy egymásból triviálisan levezethetők. Úgyhogy nincs itt semmi gond, csak nem kell összekeverni a kettőt. (nyilván a hétköznapiból következik a logikai)
2019. nov. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!