Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Idegen nyelv tanulása telefonról?

Idegen nyelv tanulása telefonról?

Figyelt kérdés
Akinek van már tapasztalata valamilyen programról ingyenes vagy akár fizetős hogy melyik az amelyiket érdemes használni vagy megvenni a teljes verziót belőle. Vagy nem jók semmire?

2019. nov. 14. 14:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen nyelvet szeretnél tanulni?


Én angolt és németet a Duolingo-n tanulok, japánt pedig a LingoDeer-en. Utóbbit egyedül kezdtem el, tanár nélkül. Lassan haladok, de nem sietek sehová.

2019. nov. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Jobb, mint a semmi, de ettől függetlenül ajánlom, hogy ha maradandó tudásra vágysz, akkor inkább olyan nyelvtanulási formát válassz, amiben lehetőséged van sok rögtönzött beszélgetésre.

Én pl. germanisztika szakra jártam, mindent németül tanultunk az egyetemen, de hiába volt felsőfokúm meg olvastam ki száz könyvet, nagyon sokáig nem volt aktív a nyelvtudásom, csak passzív. Sokat kell beszélni idegennyelvű emberekkel, hogy aktív, beszédben használható tudásod legyen, és a telefonos alkalmazások ebben nem tesznek jó szolgálatot. De kiegészítő gyakorlásának kiváló.

2019. nov. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!