Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lehet ennek a magyarázata,...

Mi lehet ennek a magyarázata, hogy lentről minden rövid, de fentről nézve meg mély?

Figyelt kérdés

Pl 5 méter magasság alulról nézve alacsony.

De fentről nézve meg nagyon magas!


2019. nov. 22. 00:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyanítom, azért lehet, mert a magasságod torzítja a dolgot.

Ha egy 5 méter magas objektumról van szó, és a szemed 1,70-re van a talajtól, akkor a földön állva 3,3 méterre lévőnek tűnik a tető. Ellenben a tetőn állva 6,7 méterre látszódik majd a talaj.

2019. nov. 22. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

#1 +1

Szubjektív elemként hozzájöhet még egy kis egészséges mértékű tériszony, ami leginkább az alattunk lévő mélységre jön elő.


Egyébként ez úgy is igaz, hogy mondjuk vízszintesen 10 méter nem túl sok, néhány lépés távolság. de egy háztető peremén állni úgy, hogy a szemünk 10 méter magasan van, az már soknak tűnik.

2019. nov. 22. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
A lefelé irànyulò mélységét agyunk máshogy dolgozza fel. Agyunk normálisnak tekinti a magasságunkhoz mért viszonyt. Ami mélyebb,arra ùgy reagál hogy nem biztonságos és mélyebbnek érezzük.
2019. nov. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, inkább ilyen ok lehet, hogy az agy próbál megóvni minket a leugrástól, és nagyobbnak érzékelteti a mélységet.

Én 11 évesen költöztem faluról panelbe, és akkor vettem észre - ismerősök lakásában járva -, hogy ha tőlük lenézek, akkor a földön járó emberek borzasztó távolinak tűnnek. Viszont ha lentről felnézek, mikor kint állnak az erkélyen, akkor kb. akkorának látom őket, mint ha vízszintesen állnának ilyen távol. (És ilyen magasság/mélység esetén a saját magasságom nem sokat számított.)

2019. nov. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!