Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A nyugati horizonton éjszaka...

A nyugati horizonton éjszaka és hajnalban is látható egy nagyobb vibráló fényes "csillag"! Tipp?

Figyelt kérdés

Nyáron is ott látható,minimális különbséggel az év többi évszakához képest. Nagyon a horizonton van.. én is csak akkor látom amikor településen kívül vagyok a semmi közepén egy réten vagy egy dombtetőn!

A Vénuszra is gondoltam,de az reggelenként keleten bukkan fel "állítólag"!


2019. dec. 3. 18:09
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ez egy nagyon magányos "csillag"!
2019. dec. 3. 18:11
 2/16 anonim ***** válasza:
Egy dátum és időpont kellene hozzá. Amúgy a Szíriuszra tippelek, bár az nyáron hajnalban jön fel. Olyan csillag nem nagyon van, ami télen és nyáron is hajnalonként megy le nyugaton.
2019. dec. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ha most kinéznék a horizontra tuti ott lenne. Sajnos most nem vagyok olyan helyen.
2019. dec. 3. 20:51
 4/16 A kérdező kommentje:

Nyáron picit a nyugati horizonttól nagyon kicsit még délnyugati irányba virít..

Így most ahogy láttam éjszaka és hajnalban,inkább már csak nyugat! És mindig egyedüli nagyobb csillag.

2019. dec. 3. 20:55
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha télen is és nyáron is, este is meg hajnalban is, és tuti ugyanazt látod mindig, akkor az nem csillag. Inkább egy magas torony jelzőfénye lehet.
2019. dec. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom.. picit azért mozog,mert nyáron ahogy írtam is délre mozgott.Nem mindig ugyanott van..néha fentebb is van a horizonttól,de körülötte akkor sincs semmi. de a nyugati pozíció az fix!

Azt kéne kisakkozni,hogy kisebb mozgástérrel milyen csillag,égitest van mindig az éjszakai,hajnali nyugati égbolton!

2019. dec. 3. 21:38
 7/16 anonim ***** válasza:
Még mindig nem tudunk egy dátumot, egy időpontot és egy irányt. Nem egyiket ezek közül, hanem mindet.
2019. dec. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7. Azt írja a kérdező, hogy mindig ott van.
2019. dec. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ahol a nap nyugszik le. Pont ott abba a vekrorban.
2019. dec. 3. 22:05
 10/16 anonim ***** válasza:

"Azt írja a kérdező, hogy mindig ott van"

Erre írtam, hogy akkor nem csillag. És erre írta, hogy néha máshol van. Na most akkor mi van?

2019. dec. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!