Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan nyerik ki a tenger...

Hogyan nyerik ki a tenger (óceán) vízből a sót?

Figyelt kérdés

Nah hülye vagyok légyszi és vilagositsatok fel. Tudom hogy a Google a barátom, meg is tudom keresni. Viszont a fő kérdésem az lenne hogy ugyan ezzel a módszerrel vagy akár másmilyennel nem e lehetne nagyobb mennyiségben tisztítani a vizet, hogy ivó víz legyen.

Persze gondolom nem én vagyok az első akinek ez már eszébe jutott, viszont sosem olvastam róla bármilyen cikket hogy próbálkoznak. Mindig csak az jön hogy nagyon drága... Ba..ák meg a gazdagok. Ha nem ülnének a tetves pénzen és még többet remélnek a klíma "válságból" , akkor már rég rendbe lehetett volna tenni a bolygót.


2020. jan. 13. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

A meglévö módszerrel csak a sót lehet kinyerni, a vizet nem.

A tengervizet medencékbe vezetik, a vizet elpárolgtatják és a só visszamarad.

2020. jan. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Reverz ozmózis
2020. jan. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első! Erre csak azt tudom mondani hogy "jaaa tényleg" 😂😂😂 hát ezt tanultam is csak valahogy nem jutott eszembe, annyira magára a vízre koncentráltam...
2020. jan. 13. 20:52
 4/7 EagleHUN ***** válasza:
Ha zárt térben párologtatják el a tengervizet akkor nem csak a sót hanem a vizet is ki lehet nyerni a párából.
2020. jan. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Ba..ák meg a gazdagok. Ha nem ülnének a tetves pénzen és még többet remélnek a klíma "válságból" , akkor már rég rendbe lehetett volna tenni a bolygót."

A világ leggazdagabb emberei épp hogy nem ülnek a pénzükön, hanem azt forgatják, folyamatosan beruházzák.

És azok a beruházások produkálják az összes olyan dolgot, amitől ma te sem barlangban hegyezed a fadárdádat.

Az ő pénzük pörgeti a zöld energia beruházások jelentős részét is.

A mai világban már nem az államok a leggazdagabbak és a legjobb potenciális tőkeszolgáltatók.


Éppen hogy az tesz a legkevesebbet a klímaprobléma ellen, akinek a legkevesebb a pénze, éppen mert nem engedheti meg magának.


A brazil erdőégetések földművelésért, fakitermelések milliónyi embernek egyetlen megélhetési forrásai.

Sok országban az energiatermelésnek még a fosszilis erőmű az egyetlen útja, a közlekedés meg átlagosan 20-30 éves járműparkra épül.

Ezeken a helyeken jelenleg a magas emissziónak nincs alternatívája.


A zöldebb világnak nem azok a gonosz gazdag emberek az akadályai, hanem a komplett világ nagyon egyenetlen fejlettségi szintje.

2020. jan. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alex Fly ***** válasza:

Hát... Ugye a kávéfőzővel a csapvízből kinyerhetjük a kávét és a vízkövet is...

Na ez az eset ugyanez.

2020. jan. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

#6: Én is felejtettem már a gázon újramelegítésnél a kávét.

Dehidrálva nem volt olyan értékelhető, mint eredetileg. :)

2020. jan. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!