Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kb. hány °C-on kezd el éppen...

Kb. hány °C-on kezd el éppen csak, hogy izzani az acél (kb. egy 0,8 mm-es acéllemezről van szó)?

Figyelt kérdés
Tudom az acél többi tulajdonságát, hogy kb. 1500 °C felett kezd megolvadni, de engem az érdekelne, mikor kezd el éppen csak izzani (fényes nappal nem látni, csak korom sötétben látom, de akkor is csak egy kicsi ponton).

#barkácsolás #vas #acél #elváltozás #kohászat #Hordókályha #Acél tulajdonságok
2020. jan. 18. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

550°C

[link]

2020. jan. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megerősítem az #1 Válaszadót.

540 - 560 °C -on mély meggypiros, sötétben éppen érzékelhető izzás. Nemcsak az acél, hanem hőkezelő műhelyben használt speciális sóolvadék is így viselkedik.

2020. jan. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a neten is utána nézhetsz szín és a hőmérséklet kapcsolatáról.


A fényforrások színhőmérséklete éppen a vas színéből származik, hogy hány fokon milyen színű.


Egy 6000 Kelvines hidegfehér szín olyan fehér, mint az olvadt vas 6000 Kelvin hőmérsékleten.

2020. jan. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!