Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mire jó a ráktérítő és a...

Mire jó a ráktérítő és a baktérítő?

Figyelt kérdés
2020. jan. 23. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

mire jó?

hát egyrészt sok mindenre, másrészt nem csak úgy kitalálták, hanem egy konkrét megfigyelés (a két térítő közötti területen van olyan időszak, amikor a napsugarak merőlegesen érik a földet) eredménye.

2020. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a kettő között bele tudsz kuksizni egy kút fenekéig ha úgy áll a nap.
2020. jan. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A Napból nézve a Föld:

[link]

(Mondjuk mindig UTC délben lefotózva.)

Az egyenlítő alatt és fölött az a két térítő.

2020. jan. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmire se. Az emberiség (a tudomány) az ilyesmit nem azért találja ki, mert jó valamire. Inkább arról van szó, hogy a tudomány vizsgálja a természetet (itt konkrétan a nap mozgását), és arra jutott, hogy a földön észak-dél irányban van két nevezetes pont, és ezt elnevezte megkülönböztetésül a nem nevezetesektől. Hogy mitől nevezetes, azt az előttem szóló leírta.
2020. jan. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Hű 4-es, nagyon jó a gif.


Egyébként szerintem is jó a ráktérítő és a baktérítő, de még nem találtam ki mire tudnám használni. :D

2020. jan. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Wadmalac ***** válasza:
100%
kedves kérdező, a válaszok tükrében remélem, már rá is jöttél, miért pont a rák és a bak.
2020. jan. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ráktérítő tábla a Szaharában. :))

[link]

(Budapest-Bamako rally útvonalon.)

2020. jan. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem.Pont erre szerettem volna választ kapni.
2020. jan. 23. 15:54
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez már két kérdés. :)

1. A jó hír, neked semmire nem jó. Hajósok, térképészek, egyéb kutatók (klimatológusok, meteorológusok, csillagászok) használják számításokhoz vagy a Föld egyfajta felosztására.

2. Kb. a rák csillagjegy kezdetén delel a ráktérítőn a Nap, és a bak csillagjegy kezdetén a baktérítőn. (Téli és nyári napforduló.)

[link]

2020. jan. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Benne van a nevében! Eltéríti a bakokat, meg a rákokat! Én azt nem értem csak, hogy mi van a többi álattal. Azokat mi téríti el? HiHi!


A Föld tengelye nem merőleges a keringési pályára. Ezért az a pont, ahova merőlegesen süt a nap, a baktérítő és a ráktérítő között vándorol az év folyamán. A nevét meg a bak és rák csillagképekről kapta. A térítőktől északabbra vagy délebbre már nincs olyan pont, ahol a nap folyamán előfordulna, hogy éppen a fejed felett lenne a nap.

2020. jan. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!