Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A progresszív blackjack...

A progresszív blackjack asztalnál mennyi az esély a főnyeremény elérésére egy leosztás esetén? 1 aránylik a mennyihez? A szóban forgó eset játékosnál AK suited, háznál sima AK. Pl Pikk A Káró K Érdekelne még, hogy mennyi az esély sima AK-ra?

Figyelt kérdés

2020. febr. 8. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor az érdekel, hogy mekkora annak az esélye, hogy a háznál külön színű A-K van, míg a játékosnál azonos színű A-K.

Ez nagyban függ a paklik számától, illetve hogy már hány lap ment ki, és azok milyenek.

A kombinatorika mennyire megy?

2020. febr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
6 pakli Egy leosztás Egy lap se ment ki. De feltehetjük úgy is a kérdést hogy átlagosan hány leosztásból kerekedik ki egy ilyen helyzet? Hány leosztást kellene lejátszanunk úgy hogy biztosan nyerjünk? Mint pl. a ötös lottóban egy szelvénynek 1:40 valahány millióhoz az esélye az egyezésre. Ez érdekel, lapszámolás, kiment lapok értékének ismerete nélkül. (Válasz: Sose foglalkoztam vele. Ma már menne viszont nincs időm rá)
2020. febr. 9. 14:16
 3/5 A kérdező kommentje:
Same color és suited nem ugyanaz Azonos színűre pl pikk király treff ászra 20 ezret adnak pikk király pikk ászra viszont 25 ezret.
2020. febr. 9. 14:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is úgy értettem az azonos színt, hogy ugyanaz a forma. De ha az is megengedett, hogy konkrétan a színük lehet azonos (vagyis két fekete vagy két piros), akkor annak a valószínűsége, hogy vagy ez vagy az előkerül az első húzásra:


összes eset: 312*311*310*309

kedvező eset: 48*12*46*... az osztó második lapja sajnos függ attól, hogy a korábbi lapok mik voltak, szóval máshogy lenne érdemes számolni a kedvező esetet. De legjobb/legrosszabb esetben (nézőpont kérdése) csak 45-féle lap lehet, tehát tegyük azt a szorzóba.


A valószínűség ennek a kettőnek a hányadosa, és még így is 0,0013% jön ki valószínűségre.


Lehet felső becslést is adni ennek a valószínűségére (mivel, mint mondtam, függ a lapoktól), de azt majd később, ha több időm lesz.

2020. febr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jól értetted. Jackpotnál teljesen egyezőnek kell lennie a játékosnál pl treff ász treff királlyal.

Én még ennél is kisebb valószínűségre számítottam. Kösz.

2020. febr. 11. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!